دانشگاه آزاد اسلامی پشتوانه علمی ستاد مبارزه با مواد مخدر خواهد بود

 

دکتر طه هاشمی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، در حاشیه امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد با ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تأکید بر اینکه نگاه جامعه به افراد معتاد باید نگاه به یک بیمار باشد، از همکاری این نهاد دانشگاهی با دولت برای حل معضل اعتیاد خبر داد.

دکتر طه هاشمی در پاسخ به این سؤال خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا که امضای تفاهم‌نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر را می‌توان گامی در جهت ریشه‌کن کردن اعتیاد در دانشگاه‌های کشور ارزیابی کرد، گفت: ابتدابه‌ساکن شاید این امر نقش گسترده‌ای در ریشه‌کن کردن اعتیاد نداشته باشد اما امضای این تفاهم‌نامه راه ورود به همکاری برای حل این معضل را هموار می‌کند.

وی افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر ظرفیت‌های بسیار بالا و راهکارهای مناسبی را به‌خصوص در جلوگیری از مبتلا شدن به اعتیاد دارد و می‌تواند به مسائل درمانی کمک کند. دانشگاه آزاد اسلامی نیز از نظر علمی پشتوانه این حرکت خواهد بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تأکید کرد: دانشگاه را باید جامعه‌ای کوچک و برشی از جامعه دانست که هم در معرض تهدید قرار دارد هم اینکه کسانی ممکن است در آن مبتلابه اعتیاد باشند. اما باید باور کنیم اعتیاد بیماری است و این شعار را در ذهن خود تقویت کنیم.

وی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید ظرفیت مناسبی برای رفع معضلات اجتماعی وجود دارد و دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری در استفاده بهینه از این ظرفیت استقبال می‌کند.

طه هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: کارگروهی که در راستای این تفاهم‌نامه در حال شکل‌گیری است و نمایندگانی از ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه آزاد اسلامی در آن حضور دارند، بنابراین امیدواریم بتوانیم مسیر مناسبی هم برای پیشگیری و هم برای ادامه همکاری‌های ایجاد شود تا اگر خدای ناکرده کسی در محیط دانشگاهی به اعتیاد آلوده باشد، بتواند با کمک دانشگاه و دولت این آلودگی را برطرف کند و زندگی سالمی داشته باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

پیوندهای سایت