تاکید دکتر میرزاده بر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در واحد بندرعباس دانشگاه آزاد اسلامی پروژه‌های عمرانی این دانشگاه را افتتاح و بر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر حمید میرزاده  با ورود به واحد بندرعباس دانشگاه آزاد اسلامی یادمان شهدای این واحد دانشگاهی را افتتاح و با نثار شاخه گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. محل یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر عباس در مدت دو سال به پایان رسیده و امروز از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

دکتر میرزاده همچنین به همراه معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه فرهنگی این واحد دانشگاهی را با زیر بنای 6 هزار و 300 متر مربع افتتاح کرد که بزرگ ترین مجموعه فرهنگی دانشگاه‌های استان هرمزگان است. بعد از بازدید دکتر میرزاده از مجموعه فرهنگی و کتابخانه مرکزی واحد بندرعباس مجموعه خدماتی، رفاهی و هنری این واحد نیز از سوی رئیس دانشگاه و معاون عمرانی افتتاح شد. این مجموعه دارای 15 غرفه است که 6 غرفه آن غرفه‌های فن و هنر و 9 غرفه هم مربوط به خدمات دانشجویی و عرضه محصولات دانشجویی است.

در حاشیه این افتتاح ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران با تبریک دهه فجر و آغاز سی و نهمین سال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: «هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مرتبا به استان‌های کشور سفر و در جلسات هیات امنا شرکت می‌کند. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از دانشگاه‌های موفق است و در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور از نظر سوددهی رتبه دوم را دارد.»

میرزاده ادامه داد: «در این استان بیش از 32 هزار دانشجو تحصیل می‌کنند و این واحد دانشگاهی همه رشته‌ها را از کاردانی و دکتری دارا است. اکثریت دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی استان هستند و این واحد جزو مجموعه‌های موفق ما است.»

او افزود: ‌«در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر معاونت دانشجویی و فرهنگی طرحی اجرا می‌شود که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی استقرار می‌یابند. این شرکت‌ها بر پایه مهارت، هنر و فن دانشجویان است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «54درصد دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند و نزدیک به 80درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی استان در این دانشگاه هستند.»

در ادامه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بازدید کرد.

آنالیزور شناسایی انواع داروهای شیمیایی در نمونه پلاسمای خون و ادرار، جاذب پلیمری از بطری‌های پلاستیکی برای حذف آلاینده‌های زیست محیطی از آب‌های آلوده، پودر میکروجلبک (برای استفاده به عنوان مکمل غذایی)، صابون جلبک اسپیرودینا، کرم دریایی گیاهی و داروی ضد میگرن از جمله محصولات مهمی است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

پیوندهای سایت