دکتر سیدطه هاشمی: اقتصاد در فرهنگ و هنر می تواند تبدیل به ثروت آفرینی شود


دکتر سیدطه هاشمی در کمیسیون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس 71 تاکید کرد که اقتصاد در فرهنگ و هنر در بسیاری از حوزه ها می تواند تبدیل به ثروت آفرینی شود. همچنین دکتر حمید میرزاده که در این کمیسیون حضور یافته بود گفت نمره عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی 20 است.
به گزارس خبرنگار دانشگاه ، در اجلاس 71 دانشگاه آزاد اسلامی ، کمیسیون دانشجویی و فرهنگی در دو بخش (نظری و محتوایی و هماهنگی و اجرایی) با محوریت های سیمای زندگی دانشجویی، شرکت های دانش بنیان فرهنگی و اخلاق حرفه ای، دستور العمل اجرای پیوست فرهنگی دانشگاه، بخشنامه برنامه و بودجه سال 1396، دستور العمل پیوست درآمدزایی فرهنگی، دستور العمل طرح جامع رشته های مرتبط با اندیشه حضرت امام خمینی(ره) در حوزه مالی آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دستورالعمل طرح جامع ساماندهی درس وصایای حضرت امام خمینی(ره) در واحدهای دانشگاهی ، با حضور دکتر حمید میرزاده ، دکتر سید طه هاشمی و همچنین مدیران کل این معاونت تشکیل شد.
در این نشست ، دکتر سید طه هاشمی با بیان اینکه فرهنگ هزینه بردار است اما موجب تعالی انسان می شود، افزود: اقتصاد در فرهنگ و هنر در بسیاری از حوزه ها می تواند تبدیل به ثروت آفرینی شود. به علاوه به این دلیل که توانایی ما در علوم انسانی نسبت به حوزه های دیگر بیشتر است، پتانسیل مناسبی را در این دسته از فعالیت ها خواهیم داشت.
او ادامه داد: در خصوص اقتصاد فرهنگی باید حلقه واسطی را با شرکت های دانش بنیان داشته باشیم و دانشجویان را در جهت ایده ها به مرحله تجاری سازی راهنمایی و مشاوره کنیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: باید کمبودهای موجود را با مشارکت در طرح های عمرانی فرهنگی، حوزه پِوهشی و ارتباط با شرکت های دان بنیان جبران کنیم و در مسیر حرکت به سمت دانشگاه کار آفرین گام بر داریم.
عضو هیات رییس ه دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بحث گردشگری فرهنگی اظهار داشت: تمامی برنامه ها و فعالیت های سیاحتی و زیارتی که بر مبنای سیاست های تبیین شده فرهنگی دانشجویی دانشگاه در جهت ارتقای سطح بینش و آگاهی دانشجویان نسبت به ارزش ها و باور های فرهنگی اجتماعی و مسائل اعتقادی و کسب درآمدهای غیرشهریه ای بعنوان یک طرح توسعه ای فراگیر از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه برنامه ریزی و اجرا می شود.

او در تشریح اهداف و فعالیت های گردشگری فرهنگی گفت: این اهداف شامل تحصیل درآمد غیرشهریه ای مطمئن، پایدار و سودآور، اشتغال زایی یا حفظ شاغلین موجد با تغییر پست سازمانی، آشنایی، حفظ و ارتقای الگوهای فرهنگی، اجتماعی و آداب و رسوم زندگی سایر اقوام، ارتقای سطح آگاهی و بینش و معرفت افزایی نسبت به مسایل ملی و اعتقادی و تبدیل خوابگاه های دانشجویی بلااستفاده به مهمانسراهای جهانگردی به لحاظ بومی شدن دانشگاه می شود.
هاشمی درباره طرح اخلاق حرفه ای اضافه کرد: اسلامی شدن دانشگاه ها صرفا رسالت حوزه فرهنگی نیست‌ ، بلکه وظیفه تمامی بخش های دانشگاهی است که در این امر مشارکت داشته باشند.

پیوندهای سایت