مصوبه های کمیسیون دانشجویی و فرهنگی/ تصویب دستورالعمل طرح شناسنامه سلامت

دکتر سیدطه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ، در دومین روز از هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه به ارائه گزارشی از کمیسیون تخصصی پرداخت.    

سیدطه هاشمی در پنل مربوط به کمیسیون دانشجویی و فرهنگی ، حمایت از برنامه های قرآن و عترت در واحدهای دانشگاهی، حمایت از تاسیس و فعالیت کانون های دانشجویی فرهنگی، هنری و اجتماعی، حمایت از نشریات دانشجویی، ساماندهی منابع انسانی در حوزه سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاهی، نظارت و ارزیابی بر اساس برنامه های مصوب، بهر ه مندی از ظرفیت نخبگان فکری و فرهنگی کشور از طریق تشکیل شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی و تدوین سالانه برنامه و بودجه با توجه به احکام برنامه ششم دانشگاه را از جمله برنامه ها و سیاست های این معاونت عنوان کرد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر تناسب فعالیت های فرهنگی دانشگاه با محورهای برنامه های 15 گانه، گفت: این برنامه ها شامل دین و اخلاق، امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و رهبری، فرهنگ، اندیشه و هویت اسلامی – ایرانی، هنر وادبیات، کانون ها و نشریات دانشجویی، فعالیتهای اجتماعی و گردشگری، منابع انسانی و فعالیتهای دانش و توان افزا و کمک به تقویت فرهنگ عمومی، فعالیت های فضای مجازی، حمایت از تأسیس مراکز رشد و نوآوری وشرکتهای دانشبنیان فرهنگی، هنری و اجتماعی و تأسیس بازارچه هایفن و هنر، تسهیلات و خدمات دانشجویی، مشاوره دینی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و روان شناختی و حوزه سلامت، پاسخگویی و تعامل، نظارت وارزیابی، همکاری با سازمان ها و نهادها و خدمات به دانش آموختگان است.
هاشمی ضرورت آغاز به کار طرح ماندگار اخلاق حرفه ای در استانها و واحدهای مجری را از جمله مصوبه های این کمیسیون عنوان و اضافه کرد: همچنین مقرر شد تشویق و تجلیل از اساتید ،کارکنان و دانشجویان هنجارمندی که اصول حجاب را در دانشگاه رعایت می کنند.
او با اشاره به تصویب دستورالعمل طرح شناسنامه سلامت، اذعان داشت: طرح شناسنامه سلامت برای کلیه دانشجویان ورودی سال 96 پس از اجرای آزمایشی آن در واحدهای شهر تهران(تهران شمال، تهران جنوب، تهران شرق، تهران غرب، تهران مرکزی ، علوم و تحقیقات، علوم پزشکی ، علوم داروئی، دندانپزشکی) اجرایی می شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی درباره تصویب دستورالعمل اجرای پیوست فرهنگی دانشگاه، توضیح داد: تشکیل کارگروه مربوط به اجرای سند پیوست فرهنگی در واحدهای دانشگاهی و مراکز استان ها بر اساس شیوه نامه اجرای مربوطه که توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی ابلاغ خواهد شد.
او با اشاره به تصویب دستورالعمل حمایت از تاسیس شرکت های دانش بنیان فرهنگی، گفت: دستور العمل طرح جامع ساماندهی درس وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) در واحد های دانشگاهی از دیگر مصوبات این کمیسیون است.

پیوندهای سایت