دوم اردیبهشت دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود

دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی(ابن سینا) با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب دانشگاه آزاد اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.

دکتر کرم الله دانش‌فرد، دبیر جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارش روند اجرایی این دوره از جایزه کتاب سال گفت: «این دوره با بررسی کتاب‌های چاپ اول سال 1391 به بعد کار خود را آذر سال 95 آغاز کرد. به همین منظور فراخوان کتاب سال برای همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، ناشران دانشگاه و اصحاب قلم از طریق پیامک و پست الکترونیکی ارسال و علاوه براین متن فراخوان در روزنامه فرهیختگان نیز منتشر شد.»

وی ادامه داد: «امسال نیز دریافت کتاب از طریق ثبت نام الکترونیکی در سایت جایزه کتاب سال انجام شد که در طول مدت فراخوان 400 اثر به دبیرخانه ارسال شد. 550 اثر هم توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی از آرشیو کتاب انتخاب و به کتاب های فراخوان اضافه شد و در کل 950 اثر مورد بررسی قرار گرفت.»

دانش فرد افزود: «تعداد کتاب های ارسالی در سه گروه اصلی علوم انسانی و اجتماعی، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و بخش ویژه زبان و ادبیات فارسی و بخش های جانبی پایان نامه دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری و آثار با محوریت امام خمینی(ره) مورد ارزیابی قرار گرفت.»

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: «در مرحله غربالگری اولیه پس از بررسی آثار، تعداد 270 عنوان کتاب به مرحله دوم داوری راه یافتند که در این مرحله توسط جمعی از اعضای هیأت علمی و صاحب نظران دانشگاه‌ها، حوزه های علمیه، موسسات علمی و فرهنگی و پژوهشی سراسر کشور مورد داوری قرار گرفت.»

به گفته وی ، مرحله داوری کتاب سال نیز به صورت الکترونیکی انجام شد. به این صورت که پس از ارسال آثار برای داوران در هر موضوع، داوران در سایت کتاب سال ثبت نام و پس از مطالعه و بررسی اثر، نتیجه داوری خود را در فرم مربوط که در پنل داور مربوطه وجود داشت، اعلام می کردند.

دانش فرد گفت: «پس از برگزاری جلسات نهایی داوری و هیأت علمی در اسفند 95، آثار منتخب در هرحوزه مشخص و نهایی شد.»

به گزارش آنا، از آثار برگزیده این دوره ، دوم اردیبهشت 1396 ساعت 16 با حضور رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولان دانشگاهی در سالن اجتماعات ساختمان دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات تجلیل و قدردانی به عمل خواهد آمد.

پیوندهای سایت