دکتر رهبر: استادان معارف با تهاجم فرهنگی، تهاجمی برخورد کنند

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از استادان معارف این دانشگاه خواست با تهاجم فرهنگی، تهاجمی برخورد کنند.

دکتر فرهاد رهبر در نخستین گردهمایی مدیران و اعضای هیات علمی گروه‌های معارف دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در واحد علوم و تحقیقات تهران گفت: فرصت بسیار ارزشمندی در اختیار شما قرار داده شده است، زیرا بیش از یک میلیون و 500 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند و شما از این فرصت پیش آمده می‌توانید بهترین استفاده را برای آموزه‌های دینی ببرید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: باید آموزه‌های دینی را به صورت سیستماتیک به نسل جوان و دانشجویان منتقل کنیم. ما با دانشجویان ضمیر پاک و ذهن پرسشگر روبه‌رو هستیم و این وظیفه استادان معارف است تا بتوانند ذهن و ضمیر پاک جوانان را به خود جلب کنند؛ یعنی هر کسی که بتواند از این فرصت استفاده و دانشجویان را جذب کند، دستاورد بزرگی داشته است.

او از استادان معارف خواست تا علوم خود را به روز کنند و از این طریق بتوانند مطالبه دانشجویان را پاسخگو باشند : «بنابراین اینکه استادان معارف بخواهند در کلاس‌های درس از روی کتاب بخوانند و تکرار کنند دستاوردی حاصل نمی شود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دشمن برای مقابله با ایران از راه جنگ نظامی وارد نمی‌شود، همانطور که رهبر معظم انقلاب به درستی اشاره کردند دشمن به روزترین ابزارهای خود را برای جنگ با ایران ارتقا داده و آن جنگ فرهنگی است. به عبارتی دشمنان می‌خواهند با استفاده از ابزارهای جنگ فرهنگی ضمایر پاک و پرسشگر دانشجویان و جوانان ایران را به سمت خود جلب کنند، بنابراین چه کسی در جمهوری اسلامی ایران وظیفه پاسخ به شبهات دانشجویان را دارد؟ بنده اعتقادی به پاسخ تدافعی به شبهات ندارم. یعنی بهترین دفاع حمله است که باید تهاجمی جلو رفت و پیش از اینکه کسی ذهن و قلب دانشجویان را تصاحب کند ما باید در این زمینه پیش قدم شویم. شما استادان معارف فرماندهان جبهه فرهنگی کشور در دانشگاه‌ها وظیفه فرماندهی لشگر را دارید.

رهبر تاکید کرد: اینکه استادان معارف زندگی و کار یکنواخت را داشته باشند و صبح کلاس دانشگاه بروند و بعد به خانه برگردند، به درد نمی‌خورد زیرا شما باید کلاس‌های درس و خودتان را با علوم جدید به روز رسانی و مجهز کنید. به طور مثال شاید برخی در پی شبهه افکنی باشند و مثلا بگویند انقلاب اسلامی بد است و رژیم قبلی خوب بود. شما در اینجا باید دانشجویان و جوانان را به موزه عبرت ببرید تا همه چیز را شاهد باشند و آن وقت تصمیم بگیرد که چه چیزی خوب یا بد است.

او یادآور شد: تک تک شماها می‌توانید مانند آیت‌الله مطهری باشید. یک زمانی آرزوی ما پیوند و ارتباط دانشگاه با حوزه‌های علمیه بود اما شهید مطهری تنها فردی بود که در دوران طاغوت در دانشگاه‌ها تدریس کرد و تحولی جدی در بین دانشجویان به وجود آورد. بنابراین همه شماها باید ابتدا به دانشجویان و جوانان امید، اعتماد به نفس، شجاعت، تقوا و خدمت به مردم را آموزش دهید.

پیوندهای سایت