‌پورازغدی: جناح ‌بازی آفت نهادهای علمی است

دکتر رحیم ‌پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، جناح ‌بازی را آفت نهادهای علمی کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، رحیم ‌پورازغدی در نخستین گردهمایی مدیران و اعضای هیات علمی گروه‌های معارف دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در واحد علوم و تحقیقات گفت: یکی از آفات نهادهای علمی و تصمیم‌سازی در دانشگاه‌ها این است که به جای تفکرات علمی، به دنبال جناح‌بازی‌ها هستیم. بالاخره یکی می‌آید، آن یکی می‌‌رود، شهردار می‌رود یکی دیگر می‌آید؛ اما مهم این است که نباید دین خدا از دست برود و دست به دست شود.

او ادامه داد: این جابه‌جایی‌ها تنها مختص دانشگاه آزاد اسلامی نیست، بلکه این موضوع در همه دانشگاه‌ها وجود دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: پیش از انقلاب ، شمار اندکی از روحانیون و آقایان متدین، معارف را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کردند که جز خطر، نان و آب دیگری برایشان وجود نداشت. متاسفانه برخی با تعریف از روسا به دنبال تضمین خودشان در سمت‌ها و پست‌هایشان هستند، نه اینکه دغدغه دین داشته باشند ! بنابراین هرکس را باید در جای خودش قرار دهیم و منصفانه قضاوت کنیم؛ نه مطلق سیاه و نه مطلق سفید.

پورازغدی تاکید کرد: از هیچ فرد حتی رهبر انقلاب هم نباید بت‌سازی کرد. هیچ فردی بت نیست. اگر فردی بت‌سازی کند خطا کرده است. بنابراین پیروی از امام و رهبری ملاک دارد و ما نباید شخص‌محور باشیم، بلکه اصول‌محوری ملاک است.

او افزود: همه ما خاکستری هستیم و ارزش‌های سیاسی، سیاه و سفید هستند. بنابراین عده‌ای ساکت می‌شوند، اما قانع نمی‌شوند. به خاطر دارم یکی از دانشجویانم سر کلاس قرآن را با لحنی توهین‌آمیز دچار شبهه کرد که البته از نظر من آن فرد کافر نبود، بلکه نادان بود. برای همین با او صحبت کردم. به او گفتم از حرف‌هایم قانع شدی؟ گفت از صحبت‌های شما خوشم آمد، اما از خودت خوشم نمی‌آید.

پورازغدی ادامه داد: برخی استادان در دانشگاه‌ها به گونه‌ای سخن می‌گویند که انسان احساس می‌کند آن استادان برای بی‌دین کردن دانشجویان مامور شده‌اند. پیش از انقلاب آخوندهای مبارزی وجود داشتند که مارکسیست بودند؛ زیرا فضای دانشگاه‌ها و جامعه به سمت چپ بود. الان هم آخوندهای لیبرالیسم هستند زیرا احساس می‌کنند که فضای جامعه به سمت لیبرال رفته است؛ حتی برخی علما را می‌شناسم که قرآن و دین را قبول ندارند !

او خاطرنشان کرد: آدم‌های غربی مشکل ندارند و با آنها می‌توان منطقی بحث و گفت‌وگو کرد، اما آدم‌های غرب‌زده در کشور خطرناک هستند. 

پیوندهای سایت