صادقلو: مطالعه دیداری رمز موفقیت عکاسان نشریه های دانشجویی است

رییس پیشین انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، مطالعه دیداری و مستمر را رمز موفقیت عکاسان نشریه های دانشجویی دانست.
کاووس صادقلو در بازدید از غرفه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور، گفت:  در سال های گذشته، قلم ها ، ادبیات و تکنیک های نوشتن در مطبوعات به نحوی بود که مخاطب را جذب می کرد اما الان شاهد ریزش شمار مخاطبان رسانه های مکتوب هستیم.
او ادامه داد: برخی از فعالان رسانه های مکتوب در ایران معتقدند فضای مجازی باعث این اتفاق شده است. در مقایسه با اتفاق جهانی اما می بینیم که روزنامه های حرفه ای مکتوب همچنان جایگاه و اهمیت خاص خود را دارند. این در حالی است که فضای مجازی در کشورهای موردنظر، نسبت به کشور ما خیلی سریع تر شکل گرفته و رشد کرده اما نتوانسته رسانه های مکتوب را مغلوب کند.
رییس پیشین انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران خاطرنشان کرد: در مطبوعات حرفه ای جهان، عکس از جایگاه ویژه ای برخوردار است و تاثیر زیادی در فروش نشریه دارد. در بیشتر مطبوعات ایران اما می توان گفت عکس جنبه تزیینی دارد و از اثرگذاری لازم بر مخاطب برخوردار نیست. همین موضوع در نشریه های دانشجویی نیز مشهود است.
صادقلو با اشاره به اهمیت آموزش عکاسان فعال در نشریه های دانشجویی، تاکید کرد: پایین آمدن سطح مطالعه، آسیب زیادی به تمامی صنوف و از جمله صنعت و هنر عکاسی زده است و باید در این خصوص آسیب شناسی شود.
او اظهار کرد: خوشبختانه دانشگاه ها و از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ، با فراهم کردن فضای مناسب برای فعالیت های دانشجویی نظیر تولید نشریه دانشجویی، فرصت ایده آلی فراهم کرده اند تا دانشجویان آزمون و خطا کنند و به اصطلاح آبدیده شوند.
این پیشکسوت عکاسی افزود: دانشجویان باید قدر این فرصت را بدانند و حداکثر استفاده را از امکانات دوره دانشجویی ببرند. ضمن اینکه معتقدم مطالعه دیداری و مستمر رمز موفقیت عکاسان نشریه های دانشجویی است.

پیوندهای سایت