دکتر کلانتری: زائران حسینی عامل ورود معنویت به کشور هستند

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از کمک مالی این دانشگاه به ستاد ملی اربعین خبر داد و خاطرنشان کرد: زائران حسینی عامل ورود معنویت به کشور هستند.

حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری درباره حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی درباره پیاده روی اربعین حسینی، توضیح داد: در حماسه بزرگ اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی حضور فعال و موثری در حوزه های مختلف دارد. این سازمان در ستاد ملی اربعین به عنوان یک عضو، حضوری فعال و همه جانبه ای را آغاز کرده و به سهم خود همسو با وزارت علوم و بهداشت معادل یک وزارتخانه کمک مالی به ستاد ملی اربعین کرده است.

او با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک حرکت دانشجویی است و انشاءالله در مسیر دانشجویی مصرف خواهد شد، تصریح کرد: هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تصویب کرده به منظور حمایت از دانشجویان مشتاق به حضور در این حرکت مردمی، برای واحدهای نزدیک مرز 500 هزار تومان و بقیه دانشجویان در سراسر کشور 600 هزار تومان به عنوان وام قرض الحسنه پرداخت و ظرف یک سال آینده به عنوان بخشی از شهریه از آنان دریافت شود.

عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: دانشگاه های نزدیک مرز کشور مانند ایلام و کرمانشاه قصد دارند از زوار اربعین پذیرایی شایسته ای داشته باشند. همچنین واحد علوم و تحقیقات در فاصله نجف و کربلا موکبی برای پذیرایی از عموم دانشجویان در نظر گرفته است. این یکی از برنامه هایی است که به حمدالله به مناسبت اربعین توسط دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی شده است.

کلانتری درباره تاثیر پیاده روی اربعین در ایجاد روحیه همدلی میان زوار، به خبرنگار ایسکانیوز گفت: به دلیل اینکه میلیون ها نفر از مردم ایران عاشقانه در این برنامه شرکت می کنند قطعا تاثیر فرهنگی بی نظیری در جامعه دارد و معنویت بالای این سفر  به درون کشور منتقل می شود. 

او اضافه کرد: مردم ایران افرادی عاطفی و عاشق اهل بیت هستند و در فضای زندگی شان مهر و محبت به صورت برجسته حضور دارد و این طور نیست که کم باشد. البته ممکن است انتظار بیش از اینها باشد و امیدواریم این حرکت عاشقانه که در مسیر حرکت اهل بیت است در فضای عمومی کشور نیز تاثیرگذار باشد و مردم ما از این لطف و رحمت اهل بیت (ع) بهره مند شوند.

پیوندهای سایت