دستورالعمل تشکیل مجامع کانون‌های فرهنگی، هنری آماده و ابلاغ می‌شود


سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تهیه و تدوین دستورالعمل تشکیل مجمع کانون‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری و دینی در دانشگاه‌ها‌ خبر داد.
دکتر حسین میرزایی در حاشیه نشست خبری دهمین جشنواره ملی حرکت در وزارت علوم با اعلام این خبر گفت: بحث تهیه و تدوین و ابلاغ دستورالعمل تشکیل مجامع کانون‌های اجتماعی، فرهنگی، دینی و هنری در دانشگاه‌های کشور حوزه‌ای بوده که تا به حال ما از آن غفلت داشته‌ایم، مقدمات آن لازم بوده که فراهم شود. گفت‌وگوهای اولیه در این باره با معاونت فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صورت گرفته و بحث‌های مهم‌تر و جدی‌تری را با این معاونت خواهیم داشت.
او ادامه داد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 88 وزارت علوم و نهاد را مامور این کار کرده است تا دستورالعمل مجامع کانون‌ها را پیش‌بینی و انجام دهند. امیدواریم در سال جاری و در آغاز دوره جدید مدیریت وزارت علوم این امر اتفاق بیافتد. پیش‌نویس این دستور و کارهای اولیه انجام شده است. تشکیل کانون‌ها نیازمند دستورالعملی خاص است که امیدواریم با همکاری نهاد نمایندگی رهبری به زودی این مهم انجام شود.
به گزارش خبرنگار آنا، میرزایی افزود: این دستورالعمل سه رکن دارد که شامل معاون فرهنگی وزیر علوم، معاون فرهنگی نهاد و مدیرکل فرهنگی وزارت علوم است که باید با همکاری و همفکری همدیگر این دستور را تهیه کنند و امیدواریم این بحث در چارچوب قانون به خوبی انجام شود.

پیوندهای سایت