انتقال دانشجویان دختر به دانشگاه محل سکونت تا ترم بهمن

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: موضوع انتقال دانشجویان دختر به محل سکونتشان جزو برنامه‌هایی مورد اهتمام دکتر ولایتی، دکتر رهبر و تیم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است. دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون در حال آماده سازی آیین نامه اجرایی برای این کار است که در یک چارچوب معین نقل و انتقال دانشجویان دختر صورت گیرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری ادامه داد: ثبت نام‌ها در سامانه ویژه نقل و انتقالات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد و ما به گونه‌ای برنامه ریزی کرده‌ایم که این طرح برای ترم آینده عملیاتی شود.

او افزود: امیدواریم شرایط میدانی اجازه دهد این طرح برای همه استان‌ها اجرایی شود، چون قطعاً بحث همترازی دانشگاه‌ها و وجود رشته تحصیلی دانشجو در دانشگاه مقصد جزو مسائل مهم است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درباره برنامه ریزی برای تجمیع واحدهای زیان ده دانشگاه آزاد اسلامی، به خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفت: به دلیل کم شدن تعداد دانشجو در کشور، برخی از واحدهای دانشگاه با افت دانشجو روبه رو شده است. تجمیع در این واحد‌ها به این صورت انجام می‌شود که ممکن است از حالت واحد مستقل خارج شده و زیرمجموعه واحد بزرگتری قرار گیرند. با انجام این کار، از برخی هزینه‌های مدیریتی و کارمندی واحد زیان ده کم و این واحد به واحد اداری تبدیل می‌شود. به طور مثال در استان تهران واحد پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی با یکدیگر ادغام و تبدیل به دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی شده اند.
او درباره وعده دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب دانشجویان ممتاز پس از فارغ التحصیلی در قالب اعضای هیات علمی دانشگاه خاطرنشان کرد: این کار یک عرف در میان همه دانشگاه‌های دنیاست که هم در حوزه آموزشی و هم پژوهشی دانشگاه، دانشجویان ممتاز خود را به عنوان نیرو جذب می‌کند. دانشگاه آزاد اسلامی این کار را انجام می‌دهد البته با توجه به افت شمار دانشجو، جذب هیات علمی نیز کاهش داشته است.

کلانتری در پاسخ به این پرسش که چرا دانشگاه آزاد اسلامی همیشه شهریه را قبل از انتخاب واحد از دانشجویان اخذ می‌کند، بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی از صفر تا صد وابسته به شهریه است. دانشگاه‌های دولتی که نوبت دوم می‌گیرند، به بودجه دولت وصل هستند و شهریه دانشجویان شبانه بخشی از درآمد آنهاست اما دانشگاه آزاد اسلامی همه سرمایه و درآمدش از شهریه دانشجویانش است.

پیوندهای سایت