دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه پیشتاز کمک به زلزله‌زدگان


امکانات دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در اختیار ستاد مدیریت بحران استانداری و نیروهای هلال احمر قرار گرفته است و کاروان‌های امدادی این دانشگاه اقلام مورد نیاز را در میان آسیب‌دیدگان توزیع می‌کنند.
مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بعد از وقوع زلزله در این منطقه بلافاصله با تشکیل ستاد اسکان، فعالیت‌های امدادی خود را آغاز و کاروان‌های امدادی را به مناطق آسیب دیده اعزام کردند.
گروه امدادی دانشگاه آزاد اسلامی در روز اول بعد از وقوع زلزله متشکل از کارمندان به همراه رئیس و هیات‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به منطقه اعزام شدند. نخستین محموله این دانشگاه در قالب 6 هزار بطری آب معدنی و یک تن خرما و 2 هزار بطری آب به همراه مقدار زیادی مواد خوراکی از سوی کارمندان واحد سما بین بازماندگان تقسیم شد.
همچنین 2 دستگاه اتوبوس این دانشگاه برای انتقال پزشکان و پرستاران به منطقه و نیز اعزام دانشجویان بسیجی و اردوهای جهادی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان اختصاص یافته است.
روز گذشته نیز محموله دیگری شامل انواع مواد غذایی از این دانشگاه به مناطق زلزله‌زده فرستاده شد. بسیاری از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه هم‌اکنون در اختیار ستاد بحران استانداری و نیروهای هلال احمر قرار دارد. تشکل‌های دانشجویی نیز که با قرارگاه خاتم همکاری دارند در منطقه مستقر و مشغول انجام فعالیت‌های امدادی هستند.
جهادگران دانشگاه آزاد اسلامی کماکان در سطح شهر و مناطق آسیب‌دیده مشغول جمع‌آوری مواد موردنیاز برای حادثه‌دیدگان هستند و محموله دیگر این دانشگاه نیز در بین بازماندگان توزیع می‌شود.
به گزارش خبرنگار آنا، کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز کمک‌های غیرنقدی برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه جمع‌آوری کردند.
کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در حال تهیه اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان از جمله آب معدنی، کنسرو، خشکبار، لوازم بهداشتی، پتو و چادر هستند. همچنین یک روز پس از زلزله در غرب کشور تیم روانشناس از حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برای مشاوره و حمایت روانی و اجتماعی و ایجاد امید بین بازماندگان زلزله به سرپل ذهاب اعزام شد.

پیوندهای سایت