خانه نشریات در واحدهای جامع و مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود

نشست هم‌اندیشی فعالان نشریه ها، هیات‌های مذهبی و کانون‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد اصفهان (خوراسگان) در محل آمفی‌تئاتر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در نشست هم‌اندیشی فعالان نشریه ها، هیات‌های مذهبی و کانون‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: کانون‌ها، نشریه ها و دیگر فعالیت‌های دانشگاهی در حکم آموزشگاه و کارگاه آموزشی و محفلی برای تمرین آینده‌ی حرفه‌ای دانشجویان هستند؛ همان‌گونه که در کلاس درس رشته‌های مختلف پزشکی و مهندسی دانشجو در حال مهارت‌آموزی برای درخشش و خدمت در آینده جامعه اسلامی است، و انتظار داریم از درون کانون‌های دانشگاه آزاد مدیران لایق و دلسوز برای آینده حوزه فرهنگ ما تربیت شود.

رضا نصیری افزود: در افق نگاه دلسوزان دانشگاه آزاد اسلامی تحول در صورت و سیرت دانشگاه مدنظر است و در مسیر پیشرفت سیره عملی و افق اندیشه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) مهم‌ترین شاخص حرکت است. باید به دانشجو حق فعالیت، عدالت‌خواهی، انقلابی گری، مطالبه گری و حتی حق اشتباه کردن و تصحیح اشتباه دهیم.

او با اشاره به طرح جامع و چشمانداز آینده دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشجویی طرح جامعی تدوین شده و در دست بررسی قرار دارد. مسائل مطرح شده در این جلسه و در دیگر حلقه‌های هم‌اندیشی قطعا مورد استفاده حوزه فرهنگی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

نصیری با مناسب دانستن زیرساخت‌های بحث نماز از جمله مساجد، اذعان داشت: ازنظر فضای فیزیکی در دانشگاه آزاد اسلامی دارای بهترین زیرساخت‌ها هستیم و به کمک شما عناصر فعال فرهنگی برای ترویج فرهنگ نماز و استفاده حداکثری از این فضا‌ها نیاز داریم و انتظار داریم اذان از گلدسته مسجد دانشگاه که پخش می‌شود فعالین فرهنگی تشکیل‌دهنده صفوف اول نماز باشند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: باید از منابع مالی بهترین استفاده در راستای حمایت از کار فرهنگی دانشجویان صورت پذیرد، اما برای انجام کار موثر و ماندگار فرهنگی همیشه نیاز به مخارج سنگین مالی نیست و خلوص نیت کار و ابتکار دانشجو موانع را بر طرف می‌کند.

او اظهار کرد: تخصیص فضای مناسب در واحدهای جامع و مراکز استان‌ها با عنوان خانه نشریات به‌طور جدی در دستور کار قرار خواهیم داد و در حوزه نشریه و رسانه، بحث آموزش نیز باید از سوی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی استان‌ها با تدریس بهترین اساتید دنبال شود. تشکیل کانون خلاقیت فرهنگی و هنری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقطه خوبی برای تقویت رویش‌های دانشجویی باشد و در عملکرد سایر حوزه‌ها در دانشگاه مؤثر است.

نصیری اضافه کرد: برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تفاوتی میان جریانات سیاسی درون نظام وجود ندارد بلکه باید فضای کار و فعالیت به یکایک باورمندان به ارزش‌ها و آرمان‌های امام و رهبری و قانون اساسی داده شود.ا بدون شک اما آنان که نوای دل‌نشین تفکر انقلابی و تفکر بسیجی را در محیط دانشگاه ترویج می‌کنند برای همه عزیزتر هستند.

به گزارش خبرنگار آنا، در این نشست، جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان پیشنهادها و نظرهای خود را درباره فعالیت‌های تشکل‌ها و عملکرد فرهنگی این دانشگاه ارائه کردند.

 

پیوندهای سایت