ادامه کمک‌رسانی‌ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به زلزله زدگان غرب کشور

از ساعات ابتدایی زلزله استان کرمانشاه، حضور گروه‌های دانشجویی در محل حادثه بیش از دیگر اقشار پررنگ‌تر بود. البته این حضور تنها در محل حادثه نبود و دانشجویان مناطق دیگر کشور نیز با راه انداختن کمپین‌های دانشجویی ملزومات مورد نیاز آسیب‌دیدگان را فراهم کردند.در این بین دانشجویان پزشکی نیز با هر دانش پزشکی به درمان حادثه‌دیدگان پرداختند. دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه یکی از گروه‌هایی بودند که اقدام های آنان مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

صالح سلیمی، معاون علوم پزشکی و سرپرست تیم اعزامی به کرمانشاه به خبرنگار فرهیختگان گفت: با توجه به حضور در منطقه و بازدید از سه بیمارستان مهم طالقانی، امام‌رضا(ع) و امام‌علی(ع) در کرمانشاه و تماس‌های مداوم با سرپرست تیم پزشکی هلال‌احمر، در حال حاضر اوضاع پایدار شده و ورودی مجروح و آسیب‌دیده بسیار محدود شده است. همچنین به میزان کافی نیروی انسانی در تمامی مراکز فوق‌الذکر حضور دارد و تراکم بیش از این بازدارنده محسوب می‌شود.

او ادامه داد: حجم تخریب‌ها در روستاهای مناطق سرپل ذهاب بسیار زیاد بوده اما موارد مورد نیاز برای مداخله پزشکی محدود است و تیم‌های پزشکی متعددی در این مناطق حضور دارند. آنچه احتمالا اسباب ناراحتی بازماندگان حوادث زلزله می‌شود، کندی آوار‌برداری و توزیع مایحتاج زندگی است زیرا در حوزه پزشکی موضوع مدیریت‌شده به‌نظر می‌رسد.این گروه در بیمارستان صحرایی سرپل ذهاب مستقر است.

خبرها از دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز حکایت از همراهی دانشجویان و مسئولان این دانشگاه دارد. واحد کرمانشاه پس از جمع‌آوری اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان، در چند نوبت محموله‌های آب‌معدنی، خرما، نان و سایر اقلام خوراکی را در میان آنان توزیع کرد.

پیوندهای سایت