پایان داوری آثار دومین جشنوار سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

داوری آثار ارایه شده به دبیرخانه دومین جشنوار سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که از 24 آبان در واحد شهر قدس آغاز شده بود به پایان رسید.

در این جشنواره 11 داور در قالب یک کمیته تخصصی، داوری آثار را طی سه روز بر عهده داشتند. ارزشیابی و داوری از مجموع 2435 عنوان، شامل 194 مقاله ویژه، 1714 آثار برتر و 527 عنوان نشریه دانشجویی در دبیرخانه جشنواره در بخش های طنز، فنی و مهندسی، سیاسی، اقتصادی، صنفی، علوم انسانی، علوم پایه، کاریکاتور، هنری، ادبی و فرهنگی انجام و امتیاز برگزیدگان در سامانه دانشگاه درج خواهد شد.

در همین رابطه، رییس دومین جشنوار سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رویداد مهم فرهنگی دومین جشنواره نشریات دانشجویی با حضور دانشگاهیان و قابلیت هایی که در بدنه دانشگاه ها وجود دارد، می تواند رسالت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را در سراسر کشور پررنگ جلوه دهد.

دکتر مهدی فتح الله در گفت‌وگو با خبرنگار آنا، وجود نشریه های دانشجویی را یکی از ابزارهای توسعه فرهنگی برشمرد و خاطرنشان کرد: این نوع جشنواره ها و نشریات دانشجویی زمینه ساز مهندسی فرهنگی است که قدر مسلم باید واحدهای فرهنگی دانشگاه ها به آن توجه ویژه ای کرده و از برایند آن در راستای اقدامات فرهنگی بهره برد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس اظهار کرد: برگزاری دومین جشنواره کشوری نشریه های دانشگاه آزاد اسلامی فرصت مغتنمی برای اهداف فرهنگی و رشد بالندگی دانشگاه ایجاد کرده و در ادامه راه نیز برای استعدادیابی در حوزه نشریات موثر است.

سرپرست باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیور) نیز از آمادگی این باشگاه برای پرورش استعدادهای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه رسانه ای خبر داد.

دکتر رضا واعظی درباره وضعیت نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حسب اعلام دبیرخانه جشنواره، بیش از سه هزار اثر از نشریه های دانشجویی در حوزه‌های مختلف به این جشنواره ارسال شده است.

عضو هیات داوران دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: هر نشریه را دو نفر داوری کردند، به طوری که یک نفر ارزیابی اولیه را انجام داد و بعد داور دوم، بدون آنکه نظر داور اول را بداند نظرش را اعلام کرد و جمع بندی به دبیرخانه گزارش شد.

او اضافه کرد: به نظر می‌رسد نشریه های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی نوپا هستند و به همین دلیل نمی‌شود انتظار کار حرفه ای داشت. با این وجود آثار بسیار خوبی به دبیرخانه رسیده که بعضا در سطح حرفه ای و ملی هستند.

سرپرست باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیور) افزود: نفس کار و اصل اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی وارد این حوزه شدند موضوع بسیار مبارکی است و تاثیر بسیار خوبی را در فضای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و علمی دانشگاه خواهد داشت.

واعظی در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز خاطرنشان کرد: بسیاری از این نشریه ها علمی هستند و این یعنی انجام تحقیق و کار علمی. بنابراین انتظار می رود چنین اقدام هایی تحرک علمی هم در پی داشته باشد. ضمن اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی باعث می شود بخشی از فعالیت های علمی صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی دیده شود که خود مشوقی برای همه دانشجویان است.

او اذعان داشت: در باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران که وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی است آمادگی داریم به منظور پرورش استعدادهای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه رسانه ای، برای آنان دوره‌های تخصصی و خدمات آموزشی و کارورزی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار و گواهینامه صادر کنیم.

پیوندهای سایت