سلسله گردهمایی‌های جوانان انقلابی در سراسر کشور برگزار می‌شود

معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی از برگزاری سلسله گردهمایی‌های جوانان انقلابی به مناسبت سالگردصدور فرمان امام مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه در سراسر کشور خبر داد.
سجاد ریحانی به خبرنگار  آنا گفت: بسیج دانشجویی به عنوان آخرین مولود دستور و فرمان حضرت امام شناخته می‌شود. امام بزرگوار در دوم آذر 67 دستور تشکیل بسیج دانشجو و طلبه را صادر کردند و این نهاد مبارک و این تشکل مبارک شکل گرفت. امروز بسیج دانشجویی با سه هزار دفتر در سراسر کشور و با فعالیت دانشجویی نخبه در حال پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است و در عرصه‌های مختلفی از قبیل بسیج سازندگی، جهاد علمی، نقش‌آفرینی‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را برای برآورده‌کردن نیازهای انقلاب اسلامی به خوبی پیش می‌برد، بنابر همان نگاهی که فراجناحی و فراسیاسی است و دغدغه، دغدغه انقلاب اسلامی است.
او ادامه داد: استقبال از برنامه‌های بسیج دانشجویی در داخل دانشگاه‌ها رو به تزاید است. در موارد مختلفی این‌ها قابل مشاهده است از اردوهای جهادی تا اردوهای راهیان نور و تا موارد مختلفی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در حال فعالیت هستند.
معاون سیاسی سازمان بسیج دانشجویی افزود: به مناسبت این روز به یمن فرمان امام و نگاه ویژه‌ای که مقام معظم رهبری به بسیج دانشجویی دارند، سلسله گردهمایی‌هایی که در بسیج دانشجویی از سال‌های گذشته دنبال می‌شده است، برگزار می‌شود؛ مانند انقلابیون جوان که مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفته و هدیه ایشان را دریافت کرده است. این سلسله گردهمایی‌ها در سراسر کشور به منظور تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و نهادیه‌کردن و مطالبه آن در فضای عمومی جامعه برگزار می‌شود.
ریحانی خاطرنشان کرد: همچنین جشنواره‌های مختلف علمی و فرهنگی در این ایام برگزار و تلاش می‌شود تا تبیین نگاه بسیج‌ و بسیجی‌گری در داخل جامعه دنبال شود. در تهران همایش جوانان انقلابی روز چهارشنبه ساعت 14 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

پیوندهای سایت