لزوم تقویت فعالیت‌های مرتبط با اندیشه و مبانی امام خمینی(ره)

 

رییس جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد فعالیت‌های مرتبط با اندیشه و وصیتنامه امام خمینی(ره) باید تقویت شوند.
دکتر اکبر اشرفی در مراسم تودیع و معارفه رییس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی از حسن نظر دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه درباره انتخاب او به عنوان رییس این مرکز تشکر کرد و اذعان داشت: این مرکز به نام حضرت امام (ره) نامگذاری شده است و طبیعتا این عنوان مسئولیت بزرگی را بر دوش ما قرار می‌دهد.
اشرفی ادامه داد: اهداف و آرمان مسئولان مرکز فرهنگی دانشگاهی امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی باید براساس اندیشه و مبانی فکری ایشان و رهبر معظم انقلاب باشد.
او در بخش دیگری از سخنانش به بحث پژوهش اشاره کرد و افزود: در بُعد دانشگاهی مرکز فرهنگی، باید بیش از پیش تاکید داشته باشیم، به این معنا که غلبه بُعد پژوهشی و تبیینی مرکز بر کارهای اجرایی باید بیشتر شود.
رییس جدید مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پژوهشکده مرکز، مجوز دریافت کرده و در دانشگاه آزاد اسلامی نیز تصویب شده است. هنوز اما این پژوهشکده راه‌اندازی نشده که امیدواریم با کمک و همدلی دوستان هر چه زودتر فعال شود.
او اضافه کرد: فعالیت‌های مرتبط با اندیشه و وصیتنامه امام خمینی (ره) باید تقویت شوند تا بتوانیم به اهداف مورد نظرمان در مرکز فرهنگی دانشگاهی دست پیدا کنیم.

برای تحقق علوم انسانی اسلامی باید مبانی فکری امام(ره) را استخراج کنیم

در این مراسم، رییس پیشین مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی نیز اظهار کرد: با همفکری استادان توانستیم از تحریف اندیشه امام راحل جلوگیری کنیم.
دبه گزارش خبرنگار آنا، دکتر جواد حقیرمددی افزود: سال 91 این مرکز را راه اندازی کردیم و باور نداشتیم که بعد از چهار سال به چنین جایگاهی برسد. دانشگاه آزاد اسلامی میراث و مولد امام خمینی(ره) است و ما با همفکری استادان و فرهیختگان دانشگاه‌ها تصمیم به جلوگیری از تحریف اندیشه امام راحل و ماندگاری آن در دانشگاه‌ها گرفتیم.
او ادامه داد: اصول و مبانی مکتب فکری امام خمینی (ره) را استخراج کردیم تا به نسل‌های بعدی هم منتقل شود. ضمن اینکه ماندگاری اصول و مکتب فکری امام (ره) جزو تاکیدات حضرت آقا به شمار می‌آیند و ایشان بارها فرموده‌اند که حفظ و نگهداری و انتقال آن به نسل‌های آینده چراغ آینده نظام است.
حقیرمددی خاطرنشان کرد: اگر اصول درست استخراج شوند و دانشگاه به خوبی به وظیفه خودش عمل کند قطعا اندیشه امام (ره) تحریف نمی‌شود. با وجود همه مشکلات توانستیم وصیتنامه امام (ره) را به درستی در دانشگاه‌ها ترویج دهیم و افتخار هم می‌کنیم که بخشی از مشکلات این درس را برطرف کردیم.
او اذعان داشت:‌ خوشبختانه بخشی اعظمی از مشکلات درس وصیتنامه امام (ره) حل شده و امیدوارم شورای دانشگاه آزاد اسلامی بتواند مشکلات باقی مانده را برطرف کند تا این درس در دانشگاه دو واحدی شود.
رییس پیشین مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد به حوزه پژوهش این مرکز اشاره و اضافه کرد: همکاران ما در حوزه پژوهش نیز زحمات زیادی را متحمل شدند. ما توانستیم آثار تولیدی دانشگاه آزاد اسلامی را که بیش از دو هزار اثر است با 200 پژوهشگر شناسایی و رتبه بندی کنیم و مجوزهای زیادی را هم برای نشریه های این حوزه دریافت کردیم.
حقیرمددی تاکید کرد: همه بسترها برای جهش‌های بعدی آماده است و امیدوارم دوستان ما در این مرکز بتوانند کارهای خوبی را با شناسایی ظرفیت‌ها انجام دهند.
او در بخش دیگری از سخنانش به علوم انسانی اسلامی اشاره کرد و افزود: برای گام برداشتن در علوم انسانی اسلامی باید مبانی فکری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در اصول استخراج کنیم و آنها را در دل علوم انسانی بیاوریم. در غیر اینصورت در همان جایی که هستیم خواهیم ایستاد.
حقیرمددی درباره درآمدهای پژوهشی مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره)و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد نیز توضیح داد: محصولات پژوهشی قادر به تولید ثروت هستند، چرا که ما با فعالیت‌های پژوهشی در این مرکز توانستیم درآمدهایی را برای دانشگاه آزاد اسلامی به ارمغان بیاوریم. بنابراین مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بیش از بار مالی، آورده داشته است.

پیوندهای سایت