دکتر ولایتی: دشمنان می‌خواهند کشورهای اسلامی در وضعیت آشوب، تجزیه، فتنه و جنگ باشند

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: دشمنان اسلام سعی دارند تا با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند، تا جایی که می‎توانند، کشورهای اسلامی را در وضعیت آشوب، تجزیه، ضعف، فتنه و جنگ نگه دارند تا از این طریق، سیطره خود را بر آنان ایجاد و ثروت آنها را غارت کنند.
به گزارش خبرنگار آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی در مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع) و مساله تکفیری‌ها که امروز در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال برگزاری است، با تبریک آغاز ایام ربیع ‌الاول و پیروزی‌های اخیر امت متحد اسلامی در سوریه و عراق علیه تفرقه‌افکنان تکفیری خاطرنشان کرد: فاجعه زلزله اخیر در ایران و عراق را به بازماندگان و خانواده‎های محترم آسیب دیده و دو ملت ایران و عراق تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، برای درگذشتگان این فاجعه، علو درجات را مسألت می‌کنم.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: اهل‌بیت پیامبر (ص)، از بندگان برگزیده خداوند بر روی زمین، گنج‎های ایمان و معادن احسان و مشعل فروزان هدایت برای همه مسلمانان به سوی رشد، تعالی و کمال هستند. آنان، پیشگامان مبارزه با انحراف، خشونت، افراط‎گری و جهل و پرچمداران عدالت و مفسّران راستین اسلام و قرآن هستند. تمسّک به اهل بیت (ع) ضامن اتحاد مؤمنان، هدایت مردم به سوی خدا و نجات از گمراهی است.
وی با بیان اینکه هفت سال از شروع پدیده بیداری اسلامی می‌گذرد، اظهار کرد: بیداری اسلامی که نویدبخش مرحله‌ای جدید از حیات سیاسی و اجتماعی امت اسلام است، دارای سه شاخصه ضد استکباری، ضد صهیونیستی و ضد استبدادی است. این پدیده موجی ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی است که در سال‌های گذشته، در برخی از کشورهای اسلامی به بار نشسته و بساط ظلم و استبداد و انحصار را برچیده و طومار حکام وابسته و دست نشانده را در هم پیچیده و ساختار نظام بین‌الملل را به چالش کشیده است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه جریان بیداری اسلامی در برخی کشورها، با تکیه بر آموزه‌‏های اسلام ناب محمدی (ص) به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است، افزود: در این میان، برخی از جریان‌‏های سیاسی، از روی غفلت و ناآگاهی، با دلخوشی به وعده‌‏های نظام سلطه، از مسیر بیداری اسلامی منحرف شده و مجدداً می‌خواستند زمینه‌ساز حاکمیت دشمنان واقعی اسلام، بر سرنوشت مسلمانان شوند.
ولایتی تصریح کرد: در شرایطی که سا‌لهای گذشته، امت اسلام در آستانه ورود به دورانی تازه از نقش آفرینی­‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در سطح بین‌­المللی و تمدن‌سازی قرار داشت و می‎رفت تا موج فزاینده اسلام‎گرایی، مبتنی بر آموزه‎های اسلام ناب، اقصی نقاط دنیا را در نوردد، ناگهان فرقه‎گرایی، طایفه‌گرایی، تکفیر اقوام و مذاهب مختلف اسلامی،کشتار، درماندگی و آوارگی انسان‎های بی گناه در کشورهای مختلف اسلامی، شرایط دشواری را پیش روی جهان اسلام قرار داد.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اتخاذ رویکردهای غیرمسالمت آمیز و خصمانه، تجاوز به حقوق ملت‌ها، غارت منابع کشورهای مسلمان، اشغال اراضی متعلق به مسلمانان، راه اندازی جنگ‎های نیابتی، تلاش برای تغییر و از بین بردن زیرساخت‎های فکری، هنجاری، ارزشی و معرفتی که با پشتیبانی همه‎جانبه نظام سلطه و در رأس آنها، آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت می­گیرد، بخش اعظمی از جهان اسلام را در بر گرفته و در معرض تهدیدات متعددی قرار داده است.
وی گفت: دشمنان اسلام سعی دارند تا با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند، تا جایی که می‎توانند، کشورهای اسلامی را در وضعیت آشوب، تجزیه، ضعف، فتنه و جنگ نگه دارند تا از این طریق، سیطره خود را بر آنان ایجاد کنند و ثروت آنها را غارت کرده و عقب‌ماندگی اقتصادی، اجتماعی و علمی و فرهنگی را بر مسلمانان تحمیل کنند و در مقابل از اسلام، سیمایی نامطلوب و تیره براساس الگوی وهابیت که در حقیقت احیای جاهلیت قبل از اسلام با همان جهالت و خشونت و انجام جنایات شرم آور نظیر سر بریدن اطفال، آتش زدن مردان و به اسارت گرفتن و تجاوز نمودن به زنان می­باشد، طرفداری کردند که انعکاس این اقدام شیطانیِ آمریکایی - صهیونیستی - سعودی در جهان، چنان نفرت‌انگیز بوده است که عاملان بی‌شرم این جنایات، اکنون تقصیر را به گردن یکدیگر می‌اندازند!
ولایتی افزود: دوران حساس انتقالیِ کنونی در غرب آسیا و بخش‌های دیگری از جهان اسلام، اگرچه مشحون از خطرها و تهدیدها و جنگ‌‏های نیابتی است، اما با دستاوردها، فرصت‎ها و موفقیت‌­های کم‌نظیری همراه شده که از یک سو، عزتمندی و روح اعتماد به نفس را در بین ملت‏‌های مسلمان و آزادی‌خواه، استوار ساخته و از سوی دیگر، هیمنه استکبار و شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را در بین مردم مسلمان منطقه فرو ریخته و پیکره آن را در معرض ضربات کاری قرار داده است.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه سوریه و عراق، به عنوان دو کشور مهم اسلامی که آماج توطئه‎ای مشترک بوده‌­اند و در سال‌­های گذشته حوادث سنگین و دشوار و فجایع جانکاهی را تحمل کردند، توضیح داد: در یک سال اخیر و در نتیجه تلاش­‌های ملت­‌ها، دولت­‌ها، ارتش­‌ها و نیروهای مردمی این کشورها با حمایت و پشتیبانی جبهه مقاومت که در رأس آن جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، به پیروزی­‌های بزرگی در مبارزه با تروریسم و گروه­‌های تکفیری دست یافته­‌اند. در هفته­‌ها و روزهای گذشته، آخرین دژهای داعش در عراق و سوریه به عنوان یک دستاورد جدید و راهبردی، از هم فرو پاشید و دو کشور و منطقه را وارد مرحله جدیدی کرده است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: اکنون، در این منطقه پر آشوب، ملت مظلوم یمن، همچنان در سکوت معنادار رسانه‎های خبری غربی و مجامع بین‌المللی تحت سلطه آمریکا و یارانش، زیر بمباران‎های وحشیانه متجاوزان سعودی جان می‌­سپارند و در بحرین نیز مجموعه‌­ای از اتفاقات، طرح­‌ها و عوامل داخلی، منطقه‎ای و بین‌­المللی، دست در دست هم داده و باعث شده تا اوضاع بحرین، به مرحله‌­ای پرخطر و پیچیده نزدیک شود؛ اما با وجود همه این اقدامات ظالمانه، آینده­‌ای که در پیش‌روی دو ملت بزرگ و مقاوم یمن و بحرین و سایر ملت‌ها و کشورهای اسلامی قرار دارد، روشن و امیدوارکننده است.

پیوندهای سایت