دکتر رهبر: جامعه دانشگاهی به فرهنگ بسیجی نیاز دارد

دکتر فرهاد رهبر با صدور پیامی ضمن تبریک آغاز هفته بسیج، بر نیاز بیشتر جامعه دانشگاهی به فرهنگ بسیجی و روحیه خستگی‌ناپذیر برای هموارکردن مسیرهای توسعه و تعالی دانش با جرات علمی تاکید کرد.

در پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

«پنجم آذر ماه 1358 سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل بسیج، یادآور فداکاری‌ها و جانفشانی‌های غیور مردان عرصه جهاد و مبارزه است.

بسیج حرکتی معنوی و برآمده از هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی است و نمونه عالی درک، هوشمندی و غیرت ملتی برای رسیدن به قله‌های رفیع استقلال و استکبار‌ستیزی است که برای دفاع از شرف و عزت این سرزمین، در تاریخ ماندگار شد.

در دوران دفاع مقدس، ایثار و شهادت در این شجره طیبه چنان به اوج رسید که نگاه همگان را مشحون از بهت و حیرت نمود و الگوی بزرگ پاسداری از میهن برای فرزندان این سرزمین را به یادگار گذاشت؛ این مکتب عشق، میعادگاه اسطوره‌های پاسداری هستند که جانانه با داعشیان و تکفیریان صهیونیستی و برهم زنندگان امنیت منطقه به مبارزه ایستادند که برای همیشه از صفحه روزگار محو شدند و بار دیگر برگ زرینی را در تاریخ ملت بزرگ ایران به یادگار گذاشتند.

امروز جامعه دانشگاهی، بیش از هر زمان دیگر به فرهنگ بسیجی و روحیه خستگی‌ناپذیر نیاز دارد تا مسیرهای پر پیچ و خم توسعه و تعالی دانش را با جرات علمی هموار نماید و تعهد و تخصص را معنایی دوباره کند.

سالروز تاسیس بسیج مستضعفین به عنوان نهادی مردمی و متعهد را به همه بسیجیان تبریک و تهنیت می‌گویم و از خداوند منان توفیق بیشتر همه بسیجیان که در راه تحقق آرمان‌های ایران اسلامی قدم بر می‌دارند را آرزومندم.»

 

 

 

پیوندهای سایت