اهدای دانشنامه دو شهید مدافع حرم از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشنامه پایان تحصیلات شهیدان «علی آقاعبداللهی» و «علیرضا قبادی» دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در جریان دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) و تمامیت ارضی کشورمان به شهادت رسیده بودند در همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم و فاتحین بسیج به خانواده‌های آنان اعطا شد.

در این همایش، صابر خراسانی، شاعر آیینی به شعرخوانی در مدح شهدای مدافع حرم پرداخت؛ برقراری تماس تلفنی با رزمنده‌ای در اورکمان سوریه، که آخرین منطقه آزادشده از دست تکفیری‌هاست، از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

همچنین سرودهایی از سوی گروه سرود نسیم قدر اجرا و سرود «رسم فاتحین» رونمایی شد. سپس دانشنامه پایان تحصیلات «علی آقاعبداللهی» که دانشجوی رشته الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی بود و با گذراندن 84 واحد درسی به‌عنوان مدافع حرم به شهادت رسید به خانواده او اهدا شد. گواهینامه‌ای با درجه کارشناسی افتخاری نیز به خانواده شهید علیرضا قبادی دانشجوی کاردانی الکترونیک برق صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی اعطا شد.

در بخش پایانی این مراسم خانواده‌های شهدای مدافع حرم از جمله شهیدان محمدحسین حمزه، احمد قنبری، جواد ا...‌‌کرم، امین کریمی، عبدا... باقری، مسعود عسگری، احمد عطایی، داوود جوانمرد، حسین همتی و مجتبی منفرد تکریم شدند.

در این همایش، سرتیپ حاتمی وزیر دفاع گفت: «قدرت دفاعی کشور را با تمام توان تقویت می‌کنیم.»

سردار سلامی، جانشین فرمانده سپاه هم تاکید کرد که تنها راه پیروزی در برابر استکبار و صهیونیسم منطق جهاد است.

همچنین شهردار تهران به‌عنوان سخنران دیگر این همایش، با بیان اینکه شهید حججی یک جریان بود که در دل تاریخ جاری است، ‌تاکید کرد: «ما مطمئن هستیم تا این جریان ادامه دارد، دنیای اسلام و جامعه مسلمین از هر گزند و آسیبی که دنیای استکبار بخواهد وارد کند، مصون خواهند ماند.»

 

اعطای دانشنامه‌های فارغ‌التحصیلی دانشجویان شهید مدافع حرم

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» درباره این مراسم توضیح داد: «‌این همایش مراسمی بود برای تجلیل از شهدای مدافع حرم که در این مدت در مجموعه سوریه و عراق به شهادت رسیدند. بر همین اساس تعدادی از شهدای مدافع حرم ایران و کشورهای دیگر در آن مورد تجلیل قرار گرفتند.»

حسین نصیرزاده ادامه داد: «در بین شهدا، نام تعدادی از شهدای دانشگاه آزاد اسلامی هم به چشم می‌خورد که به تازگی به شهادت رسیده بودند. طبق برنامه‌های گذشته، ما دانشنامه‌های شهدای مدافع حرم را صادر و طی مراسمی از خانواده آنها تقدیر می‌کنیم. در این مراسم نیز اداره کل شهدا و ایثارگران به ما اعلام کردند و ما دانشنامه این شهدا را تهیه کردیم و الان آماده شده است.»

 آنطور که نصیرزاده گفته در این مراسم که با حضور فرماندهان سپاه و ارتش، وزیر دفاع و جمع کثیری از خانواده شهدا برگزار شد، این دانشنامه‌ها از طرف دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده شهدا تقدیم شد.

او خاطرنشان کرد: «همایش بزرگداشت شهدای مدافع حرم و فاتحین بسیج با حضور سرلشکر فیروزآبادی، مشاور مقام معظم رهبری، سردار سلامی، جانشین فرمانده سپاه، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، امیر سرتیپ اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خانم‌الانبیا، نجفی، شهردار تهران و اقشار مختلف مردم در مصلی تهران برگزار شد.»

 

جشنواره نخبگان ایثار اسفند امسال برگزار می‌شود

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: «جشنواره نخبگان ایثار قرار است در دو سطح استانی و کشوری در اسفند سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود. این جشنواره با همکاری وزارت علوم، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید، به‌منظور شناسایی و حمایت از جامعه هدف و معرفی دانشجویان نخبه ایثارگر خواهد بود.»

نصیرزاده اذعان داشت: «‌این ‌جشنواره هر ساله بین مجموعه وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت بهداشت و آموزش و پرورش برگزار می‌شود. در این جشنواره ما نخبگان علمی جامعه هدف ایثارگری خود را با محوریت بنیاد شهید از جمع مجموعه واحدهای دانشگاهی خود شناسایی می‌کنیم.»

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «از نخبگان علمی معرفی شده چند نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و متناسب با نمرات و شاخص‌هایی که برای یک فرد علمی در مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری مشخص شده در این جشنواره مورد تقدیر قرار می‌گیرند.»

او ادامه داد: «‌همچنین نخبگان مراکز سما در بحث آموزش و پرورش تقدیر می‌شوند. تمام آنها در یک جمع و در همایش بزرگی با نام جشنواره نخبگان ایثار معرفی می‌شوند.»

نصیر‌زاده اظهار کرد: «سال قبل این جشنواره با محوریت وزارت علوم برگزار شد و پایان امسال با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود. مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «‌این جشنواره اسفند ماه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.»

 

پیوندهای سایت