دکتر کلانتری: ورود ضد انقلاب و محکومان فتنه به دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد، کسانی که به انقلاب، امام(ره) و رهبری معتقد باشند می‌توانند در برنامه‌های این دانشگاه شرکت کنند اما ورود افرادی که به این مسائل اعتقادی ندارند و قبلا هم این را نشان داده‌اند ممنوع است.

به گزارش فارس، برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب و رسانه‌های ضدانقلاب در اخباری اعلام کردند که دانشگاه آزاد اسلامی حضور افراد اصلاح‌طلب به این دانشگاه و سخنرانی آنان در برنامه‌های 16 آذر را ممنوع کرده و فهرست 100 نفره ای از سخنرانان را به منظور حضور در این مراسم برای تمامی واحدها ارسال کرده است. به همین دلیل و برای روشن شدن واقعیت و شفافیت موضوع با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.

حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری اظهار کرد: به دلیل اینکه در آستانه 16 آذر هستیم تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و نیروهای سیاسی دانشگاه دغدغه زیادی داشتند تا در این ایام در دانشگاه آزاد برنامه‌های مناسبی را برگزار کنند.

او افزود: ماهیت 16 آذر یک ماهیت ضد استکباری و در راس آن ضد آمریکایی است و این هویت ذاتی که در ذات 16 آذر وجود دارد باید همیشه مدنظر باشد و تمام جریانات سیاسی دانشگاه به آن توجه کند.

کلانتری تاکید کرد: در این فرصتی که برای دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی پدید می‌آید باید به منظور بالا بردن بصیرت سیاسی و آشنا کردن نسل جوان با فراز و فرودهای سیاسی گذشته کشور به ویژه دخالت‌های آمریکا و استکبار جهانی استفاده کنند و در واقع یک حرکت بصیرتی و معرفتی برای شناخت بیشتر مسائل سیاسی واقعی شکل بگیرد و به شدت از سیاسی‌کاری و ورود به بازی‌های سیاسی بی‌حاصلی که معمولا برخی از جریانات دوست دارند در دانشگاه رخ دهد، پرهیز شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: افرادی که دل در گرو آمریکا دارند یا به تعبیر امام (ره) خواب آمریکا را می‌بینند به هیچ قیمتی جایی در دانشگاه آزاد اسلامی ندارند و حق ورود به دانشگاه‌ها، جریان‌سازی، تبلیغ غربگرایی، استکبار و آمریکا را ندارند.

او به خبرنگار فارس گفت: باید متوجه باشیم که دانشگاه محل حضور و نقش‌آفرینی نیروهایی است که با همه وجود به آرمان‌های امام (ره) انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری پایبند هستند. قطعا در دانشگاه به روی چنین افرادی باز است و ما از آنان استقبال و استفاده می‌کنیم.

کلانتری یادآور شد: افرادی که دل در گرو استکبار آمریکا و اسرائیل داشته باشند و می‌خواهند جاده صاف کن جریانات معاند باشند و همچنین محکومان فتنه که در فتنه حضور فعال داشتند و علیه نظام اسلامی گام برداشتند قطعا هیچ جایی در دانشگاه‌های کشور نداشته و نخواهند داشت.

عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این مسائل در دانشگاه آزاد اسلامی با دقت تمام مورد توجه قرار می‌گیرد، توصیه ما به تشکل‌های انقلابی، دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی این است که از این فرصت استفاده کنند و از شخصیت‌هایی که توان طرح مسائل انقلاب اسلامی و روشنگری و نشان دادن هویت استکباری دشمنان انقلاب و اسلام را دارند، در جلسات سخنرانی مناظره، میزگرد و برنامه‌های مختلف خود استفاده کنند.

کلانتری اذعان داشت: اصلا بحث ما سر طیف اصلاح طلب و اصولگرا و جناح‌های کاذب سیاسی نیست. بحث سر کسانی است که معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و کسانی که مخالف آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری هستند، است. به همین دلیل کسانی که به انقلاب، امام(ره) و رهبری معتقد باشند می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند و ورود افرادی که به این مسائل اعتقادی ندارند و قبلا هم این را نشان داده‌اند ممنوع است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ارایه فهرست برخی افراد به واحدهای این دانشگاه، توضیح داد: این فهرست فقط به عنوان یک پیشنهاد از افرادی که حاضر هستند در دانشگاه حضور داشته باشند، ارسال شده و فقط در حد پیشنهاد است. البته محدود به این جمع هم نیستند و افراد دیگر هم می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند؛ البته افرادی که به دنبال مخالفت با نظام و تبلیغ استکبار و آمریکا نباشند. لذا افراد انقلابی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

 

پیوندهای سایت