دکتر کلانتری: پرچمدار اصلی علم در کشور مقام معظم رهبری هستند

مسئول پیشین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران تاکید کرد؛ پرچمدار اصلی علم در کشور مقام معظم رهبری هستند، ایشان ماموریت‌های مشخصی را برای نهاد مشخص کرده‌اند که تبیین علمی و تعمیق ارتقاء بعد معنوی دانشگاهیان از این ماموریت‌هاست.
حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در مراسم تکریمش در دانشگاه تهران، گفت: دانشگاه تهران نماد و قله آموزش عالی، محل تجمع هزاران نفر از نخبگان و اندیشمندان بزرگ و موثرترین دانشگاه جمهوری اسلامی ایران است.
او خاطرنشان کرد: نقش دانشگاه تهران در حوزه فرهنگی نیاز به بحث و گفت‌وگو ندارد و همان سخن پر مغز امام راحل که فرمود دانشگاه محل همه تحولات است، در این رابطه کافی است.
کلانتری اضافه کرد: ماموریت اصلی دانشگاه در همه دنیا، تولید علم، آموزش علم، ترویج علم و فرهنگ و ارتقا و نهادینه سازی فرهنگ در جامعه است، به همین دلیل نقش دانشگاه کلیدی است و وقتی به آینده جامعه نگاه می‌کنیم همین علم و فرهنگ و ترویج و اشاعه فرهنگ است که باعث می‌شود جامعه به قله‌های مدنظر برسد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: دانشگاه همان طور که امام راحل و مقام معظم رهبری ترسیم کردند باید بتواند انسان و جامعه الهی بسازد و ماموریت‌های دانشگاه را با نگاهی الهی انجام دهد.
او افزود: ماموریت‌های چهارگانه دانشگاه قابل تفکیک نیست و در هم تنیده است، لذا تولید علم هم دانشگاه را اسلامی می‌کند. اگر مقصد نهایی در آموزش رسیدن به خدا باشد، تمام حرکات ما متوجه خدا خواهد شد.
کلانتری با اشاره به دغدغه های رهبری در خصوص مسائل علمی، اظهار کرد: پرچمدار اصلی علم در کشور مقام معظم رهبری هستند، ایشان ماموریت‌های مشخصی را برای نهاد مشخص کرده‌اند که تبیین علمی و تعمیق ارتقا بعد معنوی دانشگاهیان از این ماموریت‌ها است.
به گزارش فارس، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در طول ایامی که مسئولیت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران را برعهده داشتم بیش از دو هزار فعالیت موثر انجام شده است، برنامه‌هایی مانند برگزاری بیش از 100 دوره طرح دانش افزایی، همایش ویژه اساتید درس انقلاب اسلامی، کارگاه‌های ویژه امامان جماعت و در راس همه آنها راه اندازی دانشکده معارف اسلامی. که امروز دانشگاه تهران در حوزه معارف اسلامی حرف اول را می زند.
او افزود: ساماندهی مساجد و بحث نماز جماعت، برگزاری مستمر برنامه های مذهبی و دینی، برگزاری ده دوره همایش سوختگان وصل و تاسیس دفتر مشاور امین در دانشگاه از فعالیت های دیگری بود که در طی سال‌های گذشته انجام شد.
کلانتری همچنین به ارتباط خوب نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با تشکل های دانشجویی و اساتید در سال های گذشته اشاره و از رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، رییسان فعلی و قبلی دانشگاه تهران و مدیران نهاد رهبری در این دانشگاه‌ و مجموعه مدیریتی دانشگاه تشکر و برای مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران آرزوی موفقیت کرد.
در ادامه دو نفر به نمایندگی از تشکل‌های دانشجویی و اساتید دانشگاه تهران از زحمات 11 ساله حجت الاسلام دکتر کلانتری در نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران قدردانی کردند.

پیوندهای سایت