حجت‌الاسلام پناهیان: رواج غرب‌زدگی علت اصلی رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور است

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در همایش دانشجویان مهدی یاور که با حضور چهار هزار دانشجو در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران برگزار شد، تاکید کرد: دفاع مقدس شهادت را به عنوان اوج فداکاری و رشادت یک انسان و به عنوان باوری مثبت در جهان مطرح کرد.
حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه دانشجویان باید در تبیین و توسعه راه اسلام و مهدویت نقش داشته باشند، خاطرنشان کرد: «نسل جوان امروز باید ادامه دهنده راه شهدا باشد و مانع ورود دسیسه و هجمه‌های دشمن به مسائل مختلف شوند.»
این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: «متاسفانه بعد از چهار دهه از انقلاب اسلامی آسیب‌های اجتماعی رشد پیدا کرده است و علت آن هم رواج غرب‌زدگی در جامعه است. غرب‌زدگی مانع رشد کشور است. بی‌توجهی به مهدویت و عدم وجود فقه تمدن‌ساز باعث می‌شود تا غرب‌زدگی رواج پیدا کند که این امر باعث خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود و محقق شدن اسلام هم در گرو ترک غرب‌زدگی است.»
پناهیان افزود: «ظهور نیازمند زمینه‌سازی درست است و باید برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه به صورت کامل اجرایی شود. مسئولان و مردم کشور باید دست به دست هم بدهند تا شرایط برای ظهور بیش از پیش محقق شود و راه برای فتنه و نفوذ دشمنان هم گرفته شود و برای پیروزی برابر دشمنان هم باید با تکیه بر باورها حرکت کرده و با دشمنان مبارزه کرد.»
به گزارش آنا، نماینده ولی فقیه در دانشگاه اسلامی هنر با بیان اینکه برای تحقق برنامه‌های مهدوی باید از شعار دادن پرهیز شود، تصریح کرد: «شعار هیچ کمکی نمی‌کند باید در این زمینه به شکل عملی وارد شد و به عنوان مثال وجود ربا در جامعه مهدوی قابل پذیرش نیست.»

پیوندهای سایت