عضویت ۳۵ هزار نفری اعضای هیات علمی دانشگاه ها در بسیج استادان

 

رییس بسیج استادان کشور از عضویت ۳۵ هزار نفری اعضای هیات علمی دانشگاه ها در این نهاد انقلابی و دانشگاهی خبر داد.

به گزارش سازمان بسیج استادان، مجتبی زارعی در بازدید از کانون های بسیج استادان در استان اصفهان گفت:  بسیج استادان شبکه عظیمی است که در دانشگاه‌های کشور فعال است و قریب به ۳۵ هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و در قالب ۷۲۰ کانون در سراسر کشور در آن عضویت دارند.

او ادامه داد: به همین دلیل یکی از دغدغه‌های بسیج استادان در دوره جدید این است که تمهیداتی برای این شبکه عظیم و این کانون‌های متکثر مدنی در سراسر کشور اتخاذ شود تا آنها به خدمت حل مسائل مردم و کمک رساندن به دولتمردان، استانداران و فرمانداران در شهرستان های کل کشور، گسیل شوند.

رییس بسیج استادان کشور افزود: بسیج استادان در تلاش است با تمامی ظرفیت‌های خود از همه سلایق سیاسی کشور هرکسی در این شبکه عظیم نخبگانی که دل درگرو ایران و میل به حاکمیت اسلام مترقی دارد به کمک مردم و دولت بیاید. برای نیل به این هدف، درصدد تغییر و تحوّل در «سازمان کار» بسیج اساتید در کل کشور هستیم.

زارعی ادامه داد: طبیعی است سازمان بسیج استادان برای ارائه خدمت مؤثر، باید ساختاری با کارکرد و نقش موثر را طراحی کرده و پیاده سازی کند. بنیان سازمان کار جدید در بسیج استادان، شکل گیری «اندیشکده‌های راهبردی مساله محور» در کنار بیش از ۷۰۰ کانون موجود در بسیج استادان کشور است.

رییس سازمان بسیج استادان کشور با اشاره به راه‌اندازی اندیشکده‌های راهبردی کانون بسیج اساتید در کشور، خاطرنشان کرد: این اندیشکده‌های راهبردی در دو سطح «اقلیم‌محور» در استان‌ها و «موضوع‌محور» در دانشگاه‌های تهران بزرگ شکل می گیرد.

او با بیان اینکه «اندیشکده راهبردی روستا» می‌تواند در صدر کارهای ما باشد، عنوان کرد: در این مورد به دولت کمک خواهیم کرد که با ظرفیت روستاها بیشتر آشنا شود و توجه بیشتری به آن‌ها داشته باشد. به عنوان مثال مهاجرت زیاد از روستا در حال افزایش بوده و از طرفی توجه به صنایع تبدیلی در روستاها کم است؛ که دولت باید برای رفع این‌ها تلاش کند.

زارعی در رابطه با رویکرد بسیج استادان در فضای دانشگاه‌ها گفت: در ملاقات اخیر مسؤولان بسیج اساتید با وزیر علوم به نگاه مشترکی در رابطه با آزاداندیشی در فضای سیاسی و فرهنگی در درون دانشگاه‌ها رسیدیم. همچنین در رابطه با نگاه حل‌المسائلی از دانشگاه به جامعه نیز هم‌نظر هستیم؛ بسیج استادان تلاش خواهد کرد از رکودی که در حوزه کرسی‌های آزاداندیشی وجود دارد عبور کند.

پیوندهای سایت