دکتر کلانتری: فهرست سخنرانان دانشگاه آزاد اسلامی برای مراسم شانزدهم آذر باز است


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد فهرست تهیه شده برای سخنرانی شخصیت‌ها در مراسم شانزدهم آذر در این دانشگاه باز است و آنچه تهیه شده اکثرا افرادی هستند که در گذشته اجازه ورود به دانشگاه را نداشتند.
حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار آنا درباره شایعه وجود فهرست بسته افراد برای سخنرانی در مراسم 16 آذر در دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: عنوان فهرست سیاه و سفید یا جناح خاص در دانشگاه آزاد اسلامی کاملا و قطعا خلاف واقع است.
او افزود: موضوع این است یک فهرست پیشنهادی که باز هم است از افرادی که اعلام آمادگی کرده‌اند تا در مراسم 16 آذر به دانشگاه‌ها بروند، سخنرانی کنند و پرسش و پاسخ انجام و مناظره برگزار شود، به دانشگاه‌ها اعلام شده است؛ نه اینکه این فهرست بسته باشد و دیگر کس دیگری نتواند وارد دانشگاه شود، یا اینکه خدای ناکرده جریان جناح‌های سیاسی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب مطرح باشد. به هیچ وجه این حرف درست نیست و چنین چیزی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.
کلانتری خاطرنشان کرد: تهیه این فهرست یک معرفی  از جمعی از افرادی است که در گذشته خیلی اجازه ورود به دانشگاه را نداشتند و اکنون اعلام آمادگی کرده‌اند. به علاوه، افردی که خود تشکل‌های سیاسی و دانشگاه‌ها مدنظر دارند، همه اینها مجاز هستند در مراسم 16 آذر در دانشگاه سخنرانی کنند و برنامه داشته باشند و هیچ منع قانونی وجود ندارد.

پیوندهای سایت