دکتر ولایتی: ضرورت امروز جهان اسلام، وحدت و انسجام در برابر تفرقه افکنی هاست

دکتر علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، به مناسبت میلاد مبارک و فرخنده رسول گرامی اسلام و آغاز هفته وحدت، با تبریک این ایام خجسته به همه مسلمانان جهان تاکید کرد: «ضرورت امروز جهان اسلام، وحدت و انسجام در برابر تفرقه افکنی هاست.»

متن پیام دکتر ولایتی به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد مبارک و فرخنده حضرت رسول اکرم( صلی الله علیه و آله) و آغاز هفته وحدت را به همه مسلمانان و رهپویان راه حق و حقیقت تبریک عرض می‌کنم.
به راستی باید ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی در اعلام هفته وحدت به مناسبت دو روایت از تولد آن حضرت(ص) در میان برادران اهل سنت و شیعیان را به بزرگی یاد کرد که زمینه ایجاد وحدت و یکپارچگی در میان امت اسلامی را فراهم نمود و بی‌تردید امروز بیش از هر زمان دیگری این ضرورت مشهود، مورد نیاز و انکارناپذیر بوده و هست و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز همواره بر این مهم به عنوان ضرورت جهان اسلام بارها و بارها تاکید داشته و دارند.
نعمت حضور و رسالت نبی مکرم اسلام (ص) موجب رستگاری بشر در طول تاریخ بوده است و پیام صلح، رحمت، عدالت، انسانیت، کرامت، اخلاق، مودت، حمایت از مستضعفین و ... پایه های قابل اتکاء تعالیم و ارزش های اسلامی و الهی آن حضرت(ص) است که انسان امروز بیش از هر زمان دیگر به آنان نیاز دارد و آن حضرت برای همه انسان‌ها، مذاهب، ادیان و فرق اسلامی جهان رحمت للعالمین و مایه رحمت، رأفت، خوبی‌ها و پیام‌آور صلح و دوستی، ثبات و امنیت بوده و هستند.
در جهان امروز که اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی در صدر تبلیغات رسانه‌های غربی قرار گرفته تا چهره‌ای هر چه خشن‌تر از اسلام و مسلمانان را در برابر دیدگان جهانیان به نمایش بگذارند و از سوی دیگر با راه انداختن جنگ‌های نیابتی و حمایت از تروریست‌ها و جریانات افراطی، تکفیری و جنایتکارانی همچون داعش که به نام اسلام در راستای حفظ منافع استعمارگران و بدخواهان مسلمانان گام برمی‌داشتند و هر گونه جنایتی را در منطقه بر علیه ملت مظلوم آن روا داشته‌اند و ایجاد تفرقه، تضعیف کشورهای اسلامی و بی‌ثباتی در راستای تجزیه کشورهای اسلامی را برنامه‌ریزی و توطئه کردند، وحدت و انسجام تنها راه مقابله در برابر این تفرقه افکنی‌هاست و امت اسلامی باید با هوشیاری و شناخت دقیق در این مسیر حرکت کند.
تلاش دشمنان برای تبدیل مبارزه اسلامی – صهیونیستی به تقابل اسلامی – اسلامی برای ایجاد حاشیه امن و تظمین ثبات رژیم صهیونیستی با وحدت امت و جهان اسلام و البته مقاومت و ایستادگی محور مقاومت تاکنون به شکست انجامیده و بی‌تردید در ادامه نیز این توطئه های شوم محقق نخواهد شد و کشورهای اسلامی در برای هرگونه تجزیه، تضعیف و تفرقه افکنی ایستادگی خواهند کرد.
سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون حفظ وحدت و ارتقاء و تقریب مذاهب و پرهیز از هر گونه اختلاف افکنی و تاکید بر اشتراکات فراوان امت اسلام به جای برخی تفاوت دیدگاه هاست و این بخش مهمی از آموزه های پیامبر گرامی اسلام در امت سازی و تعالیم وحدت آفرین بوده است.
در پایان بار دیگر این مناسبت بزرگ و فرخنده را به همه مسلمانان جهان و به ویژه ایرانیان بزرگ و عزت مند تبریک عرض می نمایم و صلح، آرامش، امنیت و اقتدار را برای امت اسلامی آرزومندم.

پیوندهای سایت