آغاز بررسی مستندات یکصد دانشجوی داوطلب دریافت تندیس ملی فداکاری

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از استقبال گسترده دانشجویان برای دریافت تندیس ملی فداکاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، فضل‌الله ایرجی کجوری گفت: به دنبال فراخوان عمومی به تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسه های آموزش عالی کشور، مستندات و مدارک مربوط به بیش از ۱۰۰ دانشجوی داوطلب برای دریافت تندیس ملی فداکاری دریافت و هم‌اکنون در حال بررسی و ارزیابی است.
او افزود: فعالیت در زمینه کارآفرینی، کمک‌رسانی داوطلبانه، فعالیت در زمینه امور خیرخواهانه، حفظ و فرهنگ‌سازی محیط زیست، تقویت روحیه ایثار و شهادت و تقویت باورهای دینی مذهبی از جمله شاخص‌های موردنظر در شناسایی نامزدهای دریافت تندیس ملی فداکاری است.
ایرجی کجوری ادامه داد: تولیدات هنری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تألیف در زمینه ایثار و فداکاری، شرکت در اردوهای جهادی و تأمین ارگان‌های حیاتی بیماران نیازمند از طریق اهدای عضو از دیگر شاخص‌های انتخاب برگزیده این همایش ملی است.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم استقبال گسترده دانشجویان از این آیین ملی را بسیار با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: استقبال گسترده دانشجویان و دانشگاهیان از برگزاری چنین رویدادهایی باعث تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه می‌شود.
هفتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری از سوی معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران و با مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و چند دستگاه اجرایی دیگر، نیمه آذر در تهران برگزار می‌شود.

پیوندهای سایت