حجت ‌الاسلام محمدیان: جریان دانشجویی نماد مقاومت در برابر استکبار و ظلم است

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد؛ جریان دانشجویی نماد مقاومت در برابر استکبار و ظلم و سلطه‌جویی است.
حجت‌الاسلام محمد محمدیان در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم قضایی با بیان اینکه برای حفظ دین دانشجویان باید فکری برای ازدواج آنها کرد، افزود: تمام کارهای فرهنگی که انجام می‌شود تنها 5 درصد مشکلات فرهنگی را حل می‌کند اما اگر برای ازدواج دانشجویان کمک شود آنها از نظر تهذیب نفس کامل می‌شوند.
او با اشاره به اینکه رشته حقوق تک بعدی است، خاطرنشان کرد: این رشته نیاز دارد در کنارش به ادبیات، معارف دینی و مسائل اجتماعی بیشتر توجه شود باید تمام ابعاد شخصیتی دانشجو رشد کند. کسی که در برابر قاضی ایستاده انسان است و قاضی باید بسیاری از مسائل روانشناسی، جامعه‌شناسی، زمینه‌های جرم در اجتماع و عوامل ایجاد طغیان افراد را بداند صرف حکم دادن کامل نیست و باید مجرم قانع شود حق حکمی که به او داده شده است را دارد.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به لزوم آگاهی دانشجویان از مسائل سیاسی، اضافه کرد: دانشجویان مدیران آینده کشور هستند و باید بدانند در جهان، منطقه و ایران چه می‌گذرد. باید تحلیل و شناخت جامعی داشته باشند اگر دانشجو نداند در کجای دنیا قرار گرفته و قدرت تحلیل سیاسی نداشته باشد مسئولان وظیفه‌شان را به خوبی عمل نکرده‌اند.
محمدیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند «خدا لعنت کند کسی که دانشگاه را سیاسی نخواهد»، بیان کرد: رهبری هزینه سیاسی بودن دانشگاه‌ها را می‌داند اما حواشی مهم نیست دانشجو باید درک سیاسی داشته باشد و بداند قواعد قدرت جامعه چیست و چه کسانی در کشور، منطقه و دنیا تاثیرگذار هستند.
به گفته محمدیان، شهید بهشتی دانشجو را موذن کشور می‌دانست اگر دانشجو خواب بماند نماز مردم قضا می‌شود. دانشجو هنوز آلوده به مسائل مالی و اجتماعی نشده و می‌تواند آزادی و انرژی خود را با نگاه اصلاح‌گرایانه و دلسوزانه صرف حل مشکلات جامعه کند.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اذعان داشت: سال 32 دانشجویان در برابر نیکسون ایستادگی کردند، خون دادند و همان زمان جریان مقاومت به وجود آمد البته در کنار آن جریان سازش هم وجود داشت.
او اضافه کرد:‌ دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی بعد از آن و در 8 سال دفاع مقدس نقش پررنگی ایفا کردند جریان دانشجویی یعنی جریان مقاومت در برابر زیاده ‌خواهی‌ها، استکبار و رانت‌ها.
محمدیان با بیان اینکه برخی قصد دارند 16 آذر را تحریف کنند، ادامه داد: قبل از انقلاب هم عده‌ای می‌گفتند مگر می‌شود مقابل آمریکا ایستاد و همان زمان هم آمریکا را کدخدا می‌دانستند اما 40 سال است مردم مقاومت کرده‌اند و هزینه آن را نیز داده‌اند.
به گزارش خبرنگار آنا، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هزینه سازش بیشتر از مقاومت است، ادامه داد:‌ مقاومت و استقلال هزینه دارد اما سازش و تسلیم صدها برابر بیشتر از مقاومت هزینه دارد، سازش هویت ملت را از بین می‌برد عده‌ای می‌گویند ما در سوریه و عراق چه می‌کنیم، آمریکایی‌ها که چند هزار کیلومتر دورتر از کشورشان در خلیج فارس به بهانه منافع ملی نیروی نظامی مستقر کردند را حق می‌دانند و حضور ایران در عراق که چند هزار کیلومتر با این کشور مرز دارد را مشکل می‌دانند.
او با یادآوری اینکه 16 آذر نماد مبارزه با استکبار، ظلم، سلطه‌جویی و زیاده‌طلبی است، توضیح داد: تا کجا باید عقب‌نشینی و سازش کرد، قبل از انقلاب می‌گفتند امکان پیروزی مشت در برابر تانک نیست، مگر می‌شود در برابر آمریکا و نظم جهانی راه دیگری رفت اما اگر پشت مشت اعتقاد باشد حتما پیروز می‌شود.
محمدیان گفت: امروز بعد از 6 سال در سوریه مشخص شد می‌توان ایستادگی کرد و پیروزی با جریان مقاومت است آنچه که در تاریخ و سنت الهی است جریان مقاومت است که خدا وعده پیروزی آن را داده است.

پیوندهای سایت