رونمایی از تمبر جوان‌ترین شهید مدافع حرم در مراسم بزرگداشت روز دانشجو

مراسم بزرگداشت روز دانشجو و رونمایی از تمبر و تندیس ج مصطفی موسوی جوان‌ترین شهید مدافع حرم با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، دکتر فرهاد رهبر، دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر صالح اسکندری مسئول امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، شماری از مسوولان سازمان مرکزی، دانشجویان و خانواده شهید موسوی در دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران غرب برگزار شد.

دکتر علی اکبر ولایتی در این مراسم ضمن تشکر از خانواده شهید موسوی برای حضور در مراسم روز دانشجو، خطاب به آنها گفت: ما به شما تبریک می‌گوییم برای داشتن چنین فرزند شجاعی. برخی از جراید امروز نوشته بودند 16 آذر متعلق به چه کسی بوده است؟ ما عرض می‌کنیم برای مردم بوده است. 3 دانشجویی که در سال 32 شهید شدند، هدف ملی داشتند. این سه نفر در اعتراض به سفر نیکسون، معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا و باز شدن سفارت آمریکا در ایران اعتراض کردند. امروز هم حمایت از منافع ملی و آرمان‌های ملی، دفاع از حرم است. دفاع از حرم نماد دفاع از هویت ملی و مذهبی‌مان است.

رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برخی که معتقدند 16 آذر متعلق به آنهاست، خیر! 16 آذر متعلق به آنهایی است که از تمامیت ارضی محافظت می‌کنند. زمانی که بحث داعش پیش آمد، برخی گفتند برویم با آنها مذاکره کنیم. کسانی که سر بچه بی‌گناه را می‌برند، آدم‌ها را می‌سوزانند و بالای سر آنها تکبیر می‌گویند، بیاییم با آنها مذاکره کنیم. حالا که شجاعت ندارید که از همه‌چیز بگذرید و بروید در آنجا دفاع کنید، بنشینید و خدارا شکر کنید که در بین ملتی هستید که هدف‌شان مبارزه با استکبار است. ما امروز توانستیم داعش را به شکست بکشانیم.

ولایتی با بیان اینکه این مسیر همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: هر زمانی که در دفاع از کشور و تمامیت ارضی و دینی ساکت شویم، دشمن مثل اختاپوسی که سنگ می‌اندازد جلو می‌آید. برخی امروز طوری سخن می‌گویند که گویا سخنگوی آمریکا هستند. اگر آنچه که در 16 آذر پیش آمد را بازخوانی کنیم، می‌بینیم که اعتراض‌ها برای بازگشایی سفارت و سفر آن آقا به ایران بود، اما الان صحنه همان صحنه است. ما باید قدرت تشخیص داشته باشیم. انگلیسی‌ها راهنمای آمریکایی‌ها در خاورمیانه هستند. کسانی که توصیه می‌کنند برویم با آمریکا مذاکره کنیم، خوب است مقداری تاریخ را مطالعه کنند.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ملت ما انقلاب را با هدایت امام‌(ره) به وجود آوردند و 8 سال دفاع و جهاد برای حفظ کشور بود، افزود: الان هم که دشمن آمده است بعضی‌ها نشسته‌اند و تکان نمی‌خورند و برای کسانی که در این صحنه هستند حرف ناروا می‌زنند که این دانسته و ندانسته خیانت است. کسی که این افراد را برای جهادی که انجام می‌دهند سرزنش می‌کند، این کار او خیانت است.

او خطاب به دانشجویان اظهار کرد: بعضی‌ها متوجه رفتار و گفتار خود نیستند. شما باید به عنوان یک دانشجو تنویر افکار عمومی کنید، امید ملت به شما است. بعضی فرصت‌طلب هستند و می‌خواهند هم امکانات داشته باشند؛ از آن طرف هم کاری در حمایت از نظام نمی‌کنند. نکنند عیبی ندارد، ولی شماتت نکنند.

ولایتی خاطرنشان کرد: همه دانشجویانی که امروز صحبت کردند و همه تشکل‌ها همگی برادر و خواهر هستیم و همه با هر گرایش سیاسی مختار هستیم صحبت کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به ملت و بیت‌المال است و کسی که باید اداره آن را برعهده بگیرد، خود مقام معظم رهبری است. ما با همه نحله‌های فکری دوست هستیم، اما آن چیزی که اهمیت بیشتری دارد خود دانشگاه آزاد اسلامی است که حتی ظرفیت برتری از همه دانشگاه‌های دولتی را هم داراست.

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: اگر کمک ایران و دوستان ایران در عراق نبود، ابوبکر بغدادی اکنون در عراق حکومت می‌کرد و 248 کیلومتر با ما فاصله داشت و این آمادگی را هم داشت تا حرف‌ها و کارهای اسرائیل را ادامه دهد. آنها به ما می‌گویند که در منطقه دخالت نکنیم، در حالی که آنها هستند که با ما کار دارند. آنها می‌گویند هدف ما ایران است و تا 20 کیلومتری ایران هم آمدند، ولی ما آنها را تا 50 کیلومتری عقب نشاندیم؛ اگر غیر از این بود جنگی بدتر از جنگ تحمیلی رخ می‌داد. مگر غیر از این بود که بارزانی بعد از رفراندوم، پرچم اسرائیل را علم کرد. اخیرا نتانیاهوی هرزه‌گو درباره کشتی‌گیر کشورمان اظهارنظر کرده، این غیورمرد کشورمان کشتی نگرفت تا به آرمان این کشور پشت نکند. نتانیاهو مثل کنه است. من خبر دارم دیپلمات‌های اروپایی به من می‌گویند که از دست این آدم فرار می‌کنند چون مثل کنه به آنها می‌چسبد و درخواست‌های واهی می‌کند.

او از دکتر رهبر خواست که اگر مشکل کشتی‌گیر کشورمان از طریق دانشگاه آزاد اسلامی قابل حل است، کوتاهی نکند.

پیوندهای سایت