پژوهشکده امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود

 

دکتر اکبر اشرفی، مهم ترین برنامه های مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی را به منظور ترویج اندیشه های آن حضرت اعلام کرد.
رییس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه برنامه های این مرکز برای ترویج اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) دارای چند بعد است، توضیح داد: یک بعد مهم از برنامه های ما، راه‌اندازی پژوهشکده حضرت امام خمینی (ره) در آینده نزدیک است که مجوز تاسیس این پژوهشکده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه صادر و مراحل اجرایی آن آغاز شده است.
او افزود: در همین راستا در مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، فراخوانی مبنی بر جذب اعضای هیات علمی تمام‌وقت دانشگاه آزاد اسلامی تهیه شده که براساس این فراخوان، اعضای هیات علمی دانشگاه در رشته های علوم سیاسی، فلسفه و کلام، حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی می توانند درخواست های خود را برای جذب در پژوهشکده، ارسال کنند تا پس از بررسی و جذب اعضای هیات علمی، این پژوهشکده فعال شود.
اشرفی با اشاره به ایجاد گروه های علمی در پژوهشکده امام خمینی (ره) ادامه داد: از طریق این گروه های پژوهشی کتاب های مرتبط با اندیشه های حضرت امام (ره) طراحی، تدوین و منتشر خواهد شد.

انتشار فصلنامه پژوهش های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی

او با بیان اینکه راه‌اندازی پژوهشکده حضرت امام‌خمینی (ره) اولین و مهم‌ترین اولویت ما در این مرکز است، تصریح کرد: پس از فعال شدن این پژوهشکده، دومین اولویت ما انتشار فصلنامه با نام «پژوهش های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی» است. این فصلنامه در صورت اخذ مجوز از سازمان مرکزی، پس از انتشار دو شماره، مجوز علمی و پژوهشی آن از وزارت علوم اخذ و به صورت یک فصلنامه علمی و پژوهشی منتشر خواهد شد.
رییس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی اضافه کرد: این فصلنامه در انتشار آراء و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی و کل کشور تاثیرگذار خواهد بود.

انعقاد قرارداد های پژوهشی

اشرفی با اشاره به یکی دیگر از اولویت های کاری مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، اذعانت داشت: امضای قرارداد با پژوهشگران مختلف در موضوعات مرتبط با اندیشه ها و دیدگاه های امام خمینی (ره) از دیگر فعالیت های این مرکز خواهد بود. این موضوع تنها منحصر به دانشگاه آزاد اسلامی نیست، بلکه تمامی علاقه‌مندان و پژوهشگران در دانشگاه های دولتی و آزاد می توانند با مرکز همکاری کرده و محصول کار تولیدی خود را به صورت کتاب منتشر کنند.

تکمیل کتاب وصیت نامه امام خمینی (ره)

او با یادآوری اینکه یکی از فعالیت های مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، نظارت بر تدریس درس «وصیت‌نامه امام خمینی (ره)» در کل دانشگاه است، گفت: هم‌اکنون در حال بررسی کتاب درسی موجود درباره وصیت نامه امام خمینی(ره) هستیم تا در صورت نیاز به تکمیل، این کتاب کامل شده و به صورت یک کتاب جدید و به عنوان منبع درسی وصیت‌نامه حضرت امام خمینی (ره) منتشر شود.

تقویت بُعد پژوهشی و علمی مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی

اشرفی، اولویت بعدی مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی را تقویت بُعد پژوهشی و علمی این مرکز دانست: «برگزاری نشست های تخصصی علمی در حوزه اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) با همکاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از دیگربرنامه های این مرکز خواهد بود.»
او با اشاره به راه اندازی شورای مشورتی با حضور متفکران و متخصصان اندیشه های امام خمینی (ره) در مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه، اظهار کرد: با دعوت از متخصصان این حوزه یک هیأت اندیشه ورز ایجاد خواهد شد تا در اتخاذ تصمیمات تخصصی مشورت گیری شود.
رییس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی همچنین به همایش مدرسان وصیت نامه امام خمینی (ره) در دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای برگزاری این همایش در ماه های گذشته صورت گرفته است. بیش از 200 مقاله از سوی مدرسان وصیت نامه امام خمینی(ره) ارسال شده که پس از بررسی و در صورت داشتن کیفیت لازم این همایش تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.
اشرفی، تقویت سایت اطلاع رسانی مرکز فرهنگی دانشگاهی امام‌خمینی (ره) و انقلاب اسلامی به منظور معرفی پژوهش ها،کتاب ها و مقالات در حوزه اندیشه های امام خمینی (ره) را از دیگر برنامه های این مرکز دانست.

پیوندهای سایت