رقابت بیش از یکصد هزار نفر در بزرگ ترین رویداد قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی

سرپرست مدیریت قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گفت : فردا (سه شنبه) 100 هزار نفر در بیش از 400 واحد دانشگاهی در بزرگ ترین رویداد قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی با یکدیگر رقابت می کنند.
حجت الاسلام دکتر عباسعلی رستمی افزود: بیست و سومین دوره بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ساعت 10 سه شنبه 21 آذر به طور همزمان درتمامی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه برگزار خواهد شد.
سرپرست مدیریت قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دوره از مسابقات با مشارکت بیش از یکصد هزار نفر از دانشجویان و اعضای هیات علمی در 13 رشته مربوط به مفاهیم قرآن و سیره عملی عترت برگزار خواهد شد، ادامه داد: این دوره مسابقه ها در رشته های تفسیر قرآن کریم ، زندگانی چهارده معصوم (علیه السلام)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، احکام برادران، احکام خواهران، زندگانی پیامبر (صلی الله علیه و آله)، ترجمه قرآن کریم( فارسی) و آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه برگزار می شود.
او خاطرنشان کرد: نام نویسی این دوره از مسابقه ها دهم مهر از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد های دانشگاهی و با همکاری سایر بخش های دانشگاه انجام و براساس آخرین گزارش ارسالی از استانها و واحدهای دانشگاهی استقبال خوبی از این مسابقه ها شده است.ایجاد انگیزه، تشویق و ترغیب دانشجویان از جمله عواملی است که در جذب آنان نقش عمده ای داشته است.
رستمی با بیان اینکه براساس سهمیه بندی شورای هماهنگی فعالیت ها قرآنی دانشگاه ها 3 نفر اول هر رشته به جشنواره ملی دانشجویان معرفی خواهند شد، اضافه کرد: نتایج اولیه و امتیاز داوطلبان بیست و سومین دوره مسابقات در 21 دیماه اعلام می شود.
او توضیح داد: بر اساس آیین نامه جامع قرآن و عترت در واحد جامع و بسیار بزرگ به 5 نفر اول و در دیگر واحد ها به سه نفر اول علاوه بر امتیازات عمومی هدایایی اهدا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاه ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران و مسوولان برگزاری مسابقه ها، افزود: همکاران و مسوولان برگزاری مسابقه ها باید نظم و انضباط کاری را سرلوحه کار فرهنگی و قرآنی قرار دهند تا این دوره به خوبی و شایستگی برگزار شود.
رستمی اظهار کرد: اداره کل فعالیت های قرآن و عترت مرحله نهایی و اختتامیه ششمین دوره مسابقات کارکنان دانشگاه را نیز دی ماه به میزبانی استان هرمزگان واحد بندر عباس برگزار خواهد کرد.
او با اشاره به اختتامیه بیست و دومین دوره جشنواره هنر و ادبیات دینی و فرهنگی در بهمن سال جاری، اذعان داشت: این جشنواره از اردیبهشت سال جاری کار خود را آغاز کرده و افزون بر 5000 اثر در 48 رشته به دبیرخانه رسیده است که پس از داوری صورت گرفته نفرات برتر به زودی اعلام خواهند شد.

پیوندهای سایت