دانشجویان از دلایل اهمیت برگزاری جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی می گویند

 

نشریه های دانشجویی، یکی از عرصه های بسیار مهم در دانشگاه است؛ چرا که انتشار این نشریه ها در حوزه های مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه ها تاثیر بسزایی در بازسازی فضای گفتمان کشور دارد.
دانشگاه آزاد اسلامی به منظور افزایش نشاط در دانشگاه و همچنین فراهم کردن فرصت حضور دانشجویان در عرصه‌های متنوع فرهنگی و بدون در نظر گرفتن نگاه جناحی، فضای مناسبی برای انتشار نشریه های دانشجویی ایجاد کرده است تا هر فرد در محیط تحصیلش، تریبونی آزاد به منظور بیان عقاید خود در اختیار داشته باشد. 
در همین راستا، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی طی دو سال اخیر، برگزاری جشنواره نشریه های دانشجویی را در دستور کار خود قرار داده است تا از این راه بر نشاط فرهنگی و سیاسی در دانشگاه بیفزاید.
دانشجویان برای دومین جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دو هزار و 453 عنوان اثر از 527 نشریه به دبیرخانه این جشنواره در واحد شهرقدس  ارسال کرده اند که نشان از استقبال و اشتیاق فعالان حوزه نشریه و انگیزه قوی آنان در این عرصه فرهنگی دارد. قرار است اختتامیه این جشنواره، دوم دی با حضور مسوولان دانشگاهی و فرهنگی در واحد شهرقدس برگزار شود. 
چهار نفر از برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره، دلایل اهمیت نشریه های دانشجویی و برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی را بیان کرده اند.


جشنواره نشریه های دانشجویی به خودباوری دانشجو کمک می کند
امیرعلی منفرد، برگزیده دومین جشنواره نشریه های دانشجویی به خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز گفت: مسوولان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به جشنواره نشریه های دانشجویی نسبت به دوره گذشته بهای بیشتری دادند. در نتیجه امسال شمار نشریه ها و همچنین شرکت کنندگان، بیشتر از گذشته است. علاوه بر این، دانشجویان تلاش کردند تا آثار با کیفیت و قابل توجهی را ارائه دهند. بدون شک، جشنواره نشریه های دانشجویی به خودباوری دانشجو کمک می کند.
منفرد با اشاره به رشد فضائل اخلاقی و ارزشی  در محیط دانشگاه، گفت: وقتی در محیط دانشگاه به ارزش ها بها داده شود، پویایی و خودباوری دانشجو نیز افزایش می یابد. دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان با استعدادی دارد که در محیطی معنوی به تعالی می رسند.


نشریه های دانشجویی به نوعی کرسی آزاداندیشی است
همچنین سیدمحمدرضا موسوی برگزیده دومین جشنواره نشریه های دانشجویی گفت: خوشبختانه نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان تشکل مستقل که به دنبال آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب و تأکیدات دکتر ولایتی است پیش می روند.
او با بیان اینکه نشریه های دانشجویی به نوعی کرسی آزاداندیشی استافزود: مسوولان دانشگاه در مراسم 16 آذر نشان دادند که نشریه ها و نشست های دانشجویی بدون نگاه حزبی پیش می روند و قرار نیست که میان دانشجویان جناح های مختلف تفاوتی قائل شوند.


نشریه های دانشجویی محفلی برای بیان مشکلات استانی است
یاسر بابایی، یکی دیگر از برگزیدگان دومین جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: برگزاری جشنواره نشریه های دانشجویی حرکتی بسیار مثبت است که باعث می شود دانشجویان بتوانند خود را محک بزنند.
او با بیان اینکه نشریه های دانشجویی بهترین محفل برای مطرح کردن مشکلات جامعه است، ادامه داد: نشریه دانشجویی استان ایلام در واقع تنها نشریه تخصصی سیاسی و ادبیات این استان است. ما در این نشریه توانسته ایم مشکلات استان ایلام را به گونه ای بیان کنیم که حتی برخی از نمایندگان مجلس و استاندار نیز طالب نوشتن مطلب در برخی صفحه های آن هستند.


جشنواره نشریه های دانشجویی افراد را به کنشگر واقعی تبدیل می کند
مهرداد جباری دیگر برگزیده دومین جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به ایسکانیوز گفت: این جشنواره یک حرکت و جریان مفید برای کل جامعه است. دانشجو به واسطه این جشنواره توانسته قوی عمل کند و به یک کنشگر واقعی تبدیل شود.
او خاطرنشان کرد: این جشنواره بی شک نتایج مثبت بسیاری در فضای دانشسجویی و فرهنگی به وجود می آورد، چرا که نتیجه تحلیل های آزاد اندیشانه را در این رقابت می بینیم. دانشجو ی فعال در نشریه، با نقد و تحلیل عناصر منفی به سمت بهتر شدن جامعه گام برمی دارد. 

پیوندهای سایت