فردا، آغاز همایش فرهنگی راویان دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، همایش فرهنگی راویان دفاع مقدس را با حضور شماری از مقامات لشکری و کشوری در واحد علوم و تحقیقات این دانشگاه برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار آنا از برگزاری کارگاه های آموزشی راویان راهیان نور در دانشگاه آزاد اسلامی به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و مشارکت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد.

دکتر رضا نصیری افزود: طی نشست های هم اندیشی که در قرارگاه دانشجویی راهیان نور شهید علم الهدی داشتیم به پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی قرار شد روزهای ۲۷ و ۲۸ آذر امسال به میزبانی واحد علوم و تحقیقات نشست های تخصصی با محوریت علت و عوامل وقوع جنگ تحمیلی ، فرهنگ عاشورایی و دفاع مقدس، بررسی جبهه بین المللی هم پیمان با صدام و مقابل جموری اسلامی ، خلاقیت و عقلانیت در سرداران دفاع مقدس، نقش و تاثیر گروه های ضد انقلاب در کشتار و بمباران مردم در شهرها و سایر موارد مرتبط با موضوع ارزش های دفاع مقدس برگزار شود.

او خاطرنشان کرد: در این همایش حدود ۳۰۰ نفر از روایان و استادان حضور خواهند داشت و علاوه بر جمعی از یادگاران دوران مقاومت و ایثار ملت بزرگ ایران مقابل استکبار جهانی، دکتر علی اکبر ولایتی رییس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره مسائل بین المللی دفاع مقدس سخنرانی خواهند کرد.

نصیری حضور همسنگران شهدا و یادگاران دوران ایثار و حماسه عاشورایی امام (ره) و مردم ایران در دانشگاه آزاد اسلامی را برای دانشگاه افتخار دانست و ابراز امیدواری کرد در سال جاری راویان با توان بیشتر و انسجام و کیفیت بالاتری انتقال دهنده فرهنگ جهاد و شهادت به کاروان های دانشجویی باشند.

 

پیوندهای سایت