سردار کارگر: بزرگ ترین تحریف دفاع مقدس، جناحی کردن آن است

 

همایش راویان دفاع مقدس به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با مشارکت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و همچنین بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حضور شماری از شخصیت های کشوری و لشکری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در همایش راویان دفاع مقدس با درود به روح ملکوتی حضرت امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مدافعان حرم و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، از دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این کار مقدس تشکر کرد و گفت: مقام معظم رهبری در اساسنامه بنیاد، بر دو موضوع فراموشی و تحریف تاکید کرده اند که نباید بگذاریم دفاع مقدس فراموش شود یا تحریف شود.
او ادامه داد: موضوع تحریف خیلی مهم است، کسانی که در دفاع مقدس بودند و سابقه انقلاب را می‌دانند به خوبی آگاهند که همین الان افرادی هستند که انقلاب را تحریف می‌کنند، فرمایشات امام و رهبری را به گونه دیگری نقل می‌کنند. حتی کسانی در فضای مجازی پیدا شده‌اند که می‌خواهند انقلاب را محاکمه کنند، این خود یک نوع تحریف است.
سردار کارگر اضافه کرد: برخی می‌گویند انحرافات ما در دفاع مقدس چه بود؟ این شروع تحریف است. اگر درباره دفاع مقدس صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم درباره انقلاب اسلامی صحبت نکنیم، این یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است که فرمودند «اگر دفاع مقدس نبود، انقلاب اسلامی تثبیت نمی‌شد.»
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه دفاع مقدس متعلق به همه مردم ایران است، اذعان داشت: باید همه را در دفاع مقدس سهیم بدانیم. موفقیت‌های ما از جمله انرژی هسته‌‌ای، سلول‌های بنیادین و غیره، نتیجه دفاع مقدس است.
او با یادآوری اینکه در سال گذشته 6 میلیون نفر در اردوی راهیان نور شرکت کردند که 80 درصد آنها افراد 15 تا 30 ساله بودند، اضافه کرد: ادعاهایی که مردم را از مبارزه و انقلاب و دفاع دور نشان می‌دهند، حتماً دروغ است چون آمار چیز دیگری را ثابت می‌کند.
سردار کارگر، خطاب به راویان گفت: نباید دفاع مقدس را جناحی کنیم، دفاع مقدس متعلق به همه مردم، ادیان، مذاهب، اقشار، اصناف و جناح‌های سیاسی است و ما باید آغوش‌مان باز باشد. بزرگترین تحریف دفاع مقدس، جناحی کردن آن است. تراز دفاع مقدس تراز امام و رهبری است و امام و رهبری در جناح خاصی نیستند، دفاع مقدس ما حتی امروز متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست و به فراتر از مرزها رفته است. آنچه سوریه، عراق و لبنان را نجات داد و چیزی که اکنون غزه و یمن را نجات می‌دهد، فرهنگ دفاع مقدس است.


سردار نقدی: دفاع مقدس درخشان‌ترین قطعه تاریخ ایران است
همچنین معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در همایش راویان دفاع مقدس گفت: 270 شبکه رادیویی و تلویزیونی علیه ملت ما جنگ روانی راه انداختند که همه آنها به زبان فارسی هستند.
به گزارش خبرنگار آنا، سردار محمدرضا نقدی در جمع یادگاران دفاع مقدس، اذعان داشت: این توفیق الهی را برای خودتان قدر بدانید شما زمانی در اوج جوانی در جبهه‌های آتش‌ و خون بودید و اکنون در عرصه تهاجم فرهنگی فعالیت می‌کنید.
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسدارن ادامه داد: رسالت ما رساندن پیام شهدا است نه فقط ظواهر حرکت شهدا، یک راوی باید امروز فکر کند اگر شهید باکری پشت تریبون بود به مخاطب چه می‌گفت و آن را بگوید. اتفاقاتی که در گذشته افتاده و خاطرات گذشته مقصد نیستند بلکه وسیله هستند، در طول تاریخ بسیار روضه امام خوانده شد اما تا زمانی که از دل آن روضه یزیدها معرفی نشدند کار ما راه نیفتاد.
او خطاب به راویان تاکید کرد: در تاریخ نمانید خاطرات و حوادث را بازگو کنید برای اینکه از آن درس امروز را بگیرید، روایت‌ ما باید با نیازهای فکری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی‌مان عجین باشد، یک تعریف مرده از خاطره گذشته نباشد بلکه زنده باشد.
نقدی با اشاره به شبهات زیادی که امروزه دشمن درست می‌کند، بیان کرد: با قاطعیت می‌گویم دفاع مقدس درخشان‌ترین قطعه تاریخ ایران، نه ایران بلکه تاریخ بشریت است چون ما در مقابل تمام دشمنان شرقی و غربی ایستادیم و سربلند شدیم. همه ابر قدرت‌ها بدون استثنا تمام دولت‌ها جز چند دولت پشت دشمن ما بودند ولی ملت ما ایستاد و با عزت بیرون آمد. حتی آمریکا تنها کشوری بود که مستقیما در دفاع از صدام وارد جنگ با ما شد.
نقدی اضافه کرد: اگر امروز هم بگذرد و ما در ورای این اتفاقی که از لحاظ تهاجم فرهنگی در کشور ما می‌افتد بایستیم خواهیم دید که این تهاجم اگر ابعادی گسترده‌تر از جنگ تحمیلی نداشته باشد حداقل با آن برابر است. 270 شبکه رادیویی و تلویزیونی علیه ملت ما جنگ روانی راه انداختند که همه آنها به زبان فارسی هستند. آمریکا اکنون به سنی‌ نماهایی که به شیعه توهین می‌کنند و شیعه نماهایی که به اهل سنت فحش می‌دهند، به سلطنت طلب‌ها و به کمونیست‌ها پول می‌دهد.
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسدارن با بیان اینکه غیر از دشمن‌های خارجی لشگرهایی از داخل با تغذیه از پول بیت‌المال به زنجیره جنگ روانی دامن می‌زنند، خاطرنشان کرد:‌ باید شما راویان شبهات را جواب دهید، اکنون طوری وانمود می‌کنند که فساد کل کشور را فرا گرفته و نهادینه شده است خیر امروز با فساد مقابله و مبارزه می‌شود چرا کنون صدای‌تان درآمده است چون خودتان هم بهره می‌بردید، حتی اینها کار را به جایی می‌رسانند که بعضی از اینها نظام اسلامی را با رژیم گذشته مقایسه می‌کنند که آیا بهتر بود یا بدتر.
نقدی گفت:‌ در رژیم گذشته 70 درصد مردم ایران طبق آمار آن زمان در روستا زندگی می‌کردند و روستا جایی بود که نه آب، نه برق و نه بهداشت داشت. این وضع 70 درصد مردم ایران بود آن 30 درصد باقی‌مانده هم در همین تهران در حلبی‌آباد زندگی می‌کردند، آن زمان یک محله از کل ایران گاز نداشت و آنچه که بود را به خارج از کشور انتقال می‌دادند. این چقدر بی‌انصافی است که اکنون و گذشته را با هم مقایسه می‌کنند.
او ضمن تاکید و پاسخ دادن این شبهه ها از سوی راویان، اظهار کرد : شبهه درست می‌کنند که چرا به نهضت‌های مقاومت کمک می‌کنید، چرا ما روضه خوانی داریم؟ چرا پول آن را به محرومان نمی‌دهید؟ یکسری حرف‌های بی‌پایه و بی‌منطق. مرد حسابی اگر کشور ما کشوری است که جایی زلزله می‌آید و از همه جاهای دیگر به آنجا می‌روند و کمک می‌کنند این ایثار را از روضه یاد گرفته‌اند نه اینکه پای شبکه‌های رقص و آواز شما بنشینند.


سردار حق طلب: فعالیت بیش از 25 هزار راوی دفاع مقدس در کشور
سردار احمد حق‌طلب معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز اظهار داشت: سال 89 که بنا شد حرکت راویان نور سازمان‌دهی شود و کاروان‌ها برای زیارت به سوی جبهه‌های دفاع مقدس حرکت کنند، بنیاد شهید راوی پیدا شد و قرار شد یک میلیون دانش‌آموز به سوی مناطق حرکت کنند. آن زمان راوی سازمان‌دهی شده نداشتیم، بلکه فرماندهان خودشان احساس مسئولیت کرده و در اردوها شرکت می‌کردند.
او ادامه داد: از آن سال فعالیت خود را برای تربیت راوی آغاز کردیم و ابتدا از دانشگاه امام حسین (ع) شروع و حدود 700 استاد راوی را از سراسر کشور جمع‌آوری کردیم. امروز با افتخار می‌گوییم که بیش از 25 هزار راوی در حال فعالیت هستند.
معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ضمن تشکر از مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این همایش، توضیح داد: اولین بار است که چنین کار مشترکی با دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود که امیدواریم به استان‌ها هم کشانده شود.
در این مراسم آلبوم موسیقی دفاع مقدس با نام «خاطرات سرخ» از سوی سردار کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس رونمایی شد.

پیوندهای سایت