دکتر رضایی: جنگ روانی تمام عیاری علیه دفاع مقدس در جریان است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش راویان دفاع مقدس ،زمینه‌ها و عوامل پیروزی در دفاع مقدس و شکل‌گیری سرمایه‌های عظیم انقلاب را تشریح کرد.
دکتر محسن رضایی در جمع یادگاران 8 سال دفاع مقدس  در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، گفت: ‌جهاد مقدس تنها جنگ با متجاوزان نیست، جهاد مقدس از دفاع مقدس شروع می‌شود ولی با پایان دفاع مقدس تمام نمی‌شود؛ چرا که دفاع مقدس یک انقلاب و یک نهضت عظیم بوده است. پیام نهضت این انقلاب بسیار مهم است، همانطور که اسلام به رحلت پیامبر (ص) به پایان نرسید و عاشورا با شهادت امام حسین (ع) تمام نشده است دفاع مقدس هم با پایان جنگ ایران و عراق تمام نشده است. لذا اینکه پیام‌رسانی این نهضت کمتر از حضور در آن دفاع مقدس نیست، هر پیامی که شما از دفاع مقدس برسانید دل شهدا را خوشحال می‌کند چون آنها احساس می‌کنند که استمرارشان در تاریخ را تداوم می‌بخشید.
او ادامه داد: انقلاب 22 بهمن یک انقلاب علیه استبداد بود و دفاع مقدس انقلابی علیه اشغال‌گری بود. در دفاع مقدس ملت ایران فراتر از دولت، ارتش و حتی خود سپاه در جنگ شرکت کردند، هجمه‌هایی که علیه دفاع مقدس هست بیش از انقلاب 22 بهمن است، اهانت‌ها و توهین‌ها به دفاع مقدس بسیار گسترده است و این نقش دفاع مقدس را می‌رساند. امام 10 سال رهبری می‌کرد که 8 سال آن در جنگ بود یعنی 80 درصد رهبری امام در جنگ بود، 80 درصد تثبیت انقلاب اسلامی در دفاع مقدس بود حالا اگر جنگ را تحریف و سیاه‌نمایی کنند، 80 درصد رهبری امام (ره) را زیر سوال برده‌اند. پس دلیل دارد که چرا اینقدر در مبارزه با جنگ کار می‌کنند. بنابراین کار راوی یک جهاد زینبی است و بسیار مهم است که روز به روز محتوا و شیوه تاثیر‌گذاری را بیشتر کرده و ادامه دهید.
به گزارش خبرنگار آنا، سردار رضایی اظهار کرد: سال اول جنگ است. ارتش عراق به ایران حمله کرده و دولت ایران هم ایستاده است. فرماندهی سال اول جنگ، دولتی است. بنی‌صدر رییس جمهوری بود و ابزاری هم که به کار می‌گیرد ابزار دولتی بوده است. سپاه و بسیج در سال اول جنگ، غیر رسمی و به قولی قاچاقی بودند. توپ و لشگر و هلیکوپتری نداشتند. فقط چند گردان داشتند که در مقابله با ضد انقلاب کردستان جبهه گرفته بودند. مکان هایی مثل خرمشهر، سوسنگرد، قصر شیرین، گیلان غرب و دهلران جنگ، جنگ مردمی بود جنگی که هیچ سازمانی هم نداشته است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ویژگی‌های سال دوم جنگ گفت: از سال دوم به این طرف یک انقلاب بزرگی صورت گرفته و همه چیز از جمله دکترین جنگ فرماندهی، استراتژی و همه چیز عوض شد. نیروهای عمل کننده، تاکتیک‌ها و غیره عوض شدند و تحول بزرگی در اداره جنگ و در واقع انقلابی در خود جنگ اتفاق افتاده است، تا قبل از این اتفاق ایران هر چه حمله کرده شکست خورده و پیروزی به دست نیاورده است. یکی از بزرگ ترین توطئه‌ها علیه جنگ این است که می‌خواهند این نقطه تحول را کور کنند، نقطه آغاز تحول عملیات ثامن‌الائمه است در عرض 9 ماه پیروزی‌های زیادی به دست آمد و ایران تا مرز آزاد شد که موجب شگفتی دنیا هم شد. یک ژنرال آمریکایی گفته بود ایران می‌خواهد یک گردوی سخت را با دندانش بشکند که بعید است بتواند تا قبل از این تحول می‌گفتند 20 سال جنگ طول می‌کشد که امام فرمودند 20 سال مقاومت می‌کنیم، قبل از این تحول می‌گفتند ایران سقوط می‌کند ولی بعد از تحول می‌گفتند سدام که رفت حالا چه کار کنیم که منطقه به دست ایران نیفتد.
او با بیان اینکه 80 درصد امام و قم را اگر از بین ببرند در واقع انقلاب را از بین برده‌اند، خاطرنشان کرد: از فرماندهان سوریه سوال کنید که چند درصد انقلاب شما ناشی از انقلاب اسلامی است، هیچ کس کمتر از 70 تا 80 درصد را عنوان نمی‌کند. آمریکایی‌ها دو بار و اسرائیلی‌ها سه بار بعد از جنگ خواسته‌اند به ایران حمله کنند اما هر بار این سرمایه‌های عظیم را دیده‌اند و عقب کشیده‌اند.
رضایی با طرح پرسشی مبنی بر اینکه این سرمایه‌ها چگونه به دست آمده است، تصریح کرد: یک جنگ روانی تمام عیار علیه دفاع مقدس در جریان است. من نمی‌گویم که من و امثال من اشتباه نکرده‌ایم، اما این یک بحث جداست. می‌خواهند این راه را که در دفاع مقدس شکل گرفت در راه‌های دیگر تکرار نشود. اولین رمز این تحولات ایمان و روحیه شهادت طلبی است که امام در جامعه ما درست کرد. این ویژگی‌ها و آمادگی برای ایثار و شهادت و از خود گذشتگی اولین عامل و سرمایه‌ای بزرگ است، قوم‌گرایی، نفع شخصی و پارتی‌بازی کجا بود! اوج درجه بچه‌های رزمنده شهادت بود مساله دوم نیز فکر، خلاقیت، ابتکار و نوآوری بود، فرماندهان در جنگ همیشه بنا داشتند که امروزشان با دیروز فرق کند، عراق بعد از ایمان از فکر ما زمین خورد در هر عملیاتی عراقی‌ها عزا می‌گرفتند که امروز ایران می‌خواهد چگونه به ما حمله کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رمز سوم تحولات و ایجاد سرمایه عظیم انقلاب را روحیه کار تیمی، انتقادپذیری و گوش دادن به حرف دیگران دانست و افزود: ما یک چیزی داشتیم شبیه همان موضوعی که امام بارها از طلبه‌ها می‌گفت. امام به مسئولان همواره می‌گفت دعوای شما مثل دعوای طلبه‌ها باشد ما هم چیزی شبیه دعوای برادری داشتیم. این چیزهایی که می‌نویسند و می‌گویند خیلی اشتباه است و من آنها را تکذیب می‌کنم مثلا درباره من و شهید احمد متوصلیان اتفاقا ما بسیار با هم برادر بودیم و خیلی ارتباط خوبی با هم داشتیم.
او با بیان اینکه ملتی با چنین سرمایه‌ای چطور ممکن است شکست بخورد، خاطرنشان کرد: اختلاف و دعوایی هم اگر بود، اختلاف و دعوای برادری بود. خلاقیت و نوآوری که جزء عامل دوم بود در همه ابعاد و مراحل نمایان شده بود جنگ در بُعد آموزش تبدیل به یک دانشگاه شده بود استاندارد رسیدگی به مجروحان در جنگ بالا رفته بود در خط مقدم عمل جراحی صورت می‌گرفت که این در هیچ جنگی نبوده است. نوآوری در پزشکی، خلاقیت در تاکتیک، نوآوری در مهندسی همه اینها در دفاع مقدس بود خیلی از چیزهایی که امروز توسعه پیدا کرده از قبیل موشک و پهباد، تولید مهمات و ... همگی در اواخر جنگ اتفاق افتاد.
رضایی با اظهار امیدواری از اینکه پیام رسانان دفاع مقدس در برابر جنگ روانی محکم بایستند، از آنها خواست تا کتابچه‌ای از تعداد و نوع سوالاتی که از آنها پرسیده می‌شود تهیه کنند تا پاسخ‌های واحدی از سوی فرماندهان به آنها داده شود.

پیوندهای سایت