رونمایی از کتب فصل بصیرت در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

آیین رونمایی از کتب «فصل بصیرت» که در زمینه روشنگری فتنه سال 88 به رشته تحریر درآمده‌اند با حضور جمعی از مسوولان، دانشجویان و کارکنان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
در این آیین که از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقاتبرگزار شد، 19 کتاب با عناوین «قطعه 26» در دو جلد، «نگهبان آرا»، «نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهونیستی در فتنه 88»، «نقشه نقش بر آب»، «شرح ماجرا»، «مجموعه اعترافات فتنه 88» جلدهای دوم و سوم، «نقش رسانه‌های مجازی در فتنه 88»، «تهدیدات نرم سیاسی در قرآن کریم»، «نقش آیت‌الله خامنه‌ای در مهار بحران 1388»، «حماسه 9 دی» و «اصلاحات و براندازی نرم» رونمایی شدند.
معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در آیین رونمایی از کتب فصل بصیرت با بیان اینکه بصیرت چراغ‌راهی است برای هدایت به سوی حق و راستی، تاکید کرد: آنچه که ما را تا کنون از بزنگاه‌های سیاسی به سلامت عبور داده، بصیرت است.
حجت‌الاسلام حجت‌اله ذاکر افزود: اگر فتنه سال 1388 در هر کشور دیگری رخ داده بود، بدون شک نظام آن کشور سقوط می‌کرد. رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و بیداری و بصیرت مردم ایران بود که جلوی این مکر و حیله دشمنان را نیز گرفت.
او ادامه داد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌دانند که براندازی این نظام مقدس غیرممکن است. آن‌ها رویکرد نفوذ فرهنگی و فکری را برای انحراف جوانان در پیش گرفته‌اند، علاوه بر آن، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از نفوذ اندیشه انقلاب اسلامی ایران به دیگر کشورها و شکستن خط مقاومت می‌کنند.
ذاکر با بیان اینکه امروز اعتبار و قدرت آمریکا رو به کاهش و بعلکس اعتبار و قدرت ایران رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های کشور در کنار میدان دادن به جوانان مؤمن، متعهد و انقلابی بدون شک ایران اسلامی را بیش از پیش کشور را به اقتدار و پیشرفت نائل خواهد کرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی  واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: هرگاه مشاهده کردید دشمنان انقلاب از اقدامات شما خرسند شده و به حمایت از آن می‌پردازند، بدانید مواضع اشتباهی را انتخاب کرده‌اید. همانطور که در فتنه 88 اقدام به حمایت از آن کردند.
معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات نیز در آیین رونمایی از کتب فصل بصیرت، گفت: معمولا همه جوامع و ملت‌ها نسبت به حفظ ارزش‌ها و نمادهای فرهنگی‌شان حساسیت ویژه‌ای دارند. اهمیت و برجستگی تاریخی که ملت‌ها برای آن زحمت کشیده و تلاش کرده‌اند، در بکارگیری آن در مسیر پیشرفت، حل مسائل، پایداری و دوام آن ملت نمایان خواهد شد.
دکتر فاطمه عزیزآبادی فراهانی با بیان اینکه دو آسیب و تهدید جدی برای وقایع و دستاوردهای ملی، معنوی و ارزش‌های تاریخی وجود دارد، ادامه داد: بی‌تفاوتی و عدم حساسیت نسبت به آن‌ها که منجر به فراموشی خواهد شد، نخستین آسیب جدی متوجه وقایع مهم تاریخی است. آسیب دیگری که مانع ماندگاری وقایع مهم تاریخی می‌شود، تحریف و پرداخت غیرواقعی، نادرست، ناکافی و بعضا متناقض به رویدادهای مهم تاریخی است.
او افزود: تولید و تألیف کتب و دیگر آثار مکتوب است که می‌تواند به حفظ، نشر و ماندگاری ارزش‌ها و وقایع مهم تاریخی کمک شایانی کند.
فراهانی با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی، معنوی و تاریخی سرنوشت‌سازی در طول تاریخ ملت ایران رخ داده است، اضافه کرد: رخداد 9 دی یکی از برجسته‌ترین وقایع در طول تاریخ ایران بخصوص در دوران انقلاب اسلامی است. مردم شریف و انقلابی ایران همانگونه که بارها نشان داده‌اند، هر زمان که مصداق اطاعت کامل و ایمان به خدا و رسول در میان باشد با جان و دل پای آن ایستادگی می‌کنند؛ در 9 دی نیز به این امر، جامه عمل پوشاندند.
این مس,ول دانشگاهی اظهار کرد: در 9 دی، مردم ولایتمدار ایران اسلامی، به وضوح اطاعت و تبعیت از ولایت فقیه را ابراز کردند. امروز وظیفه ما حفظ و نشر آن واقعه بزرگ و سرنوشت‌ساز است. بنابراین نویسندگان، مورخان، مبلغان دین و غیره باید به آن پرداخته و آنرا به عنوان یک سرمایه فرهنگی و تمدنی تاریخی برای ملت و نسل‌های آینده ماندگار کنند.

پیوندهای سایت