حجت الاسلام ذاکر: روز نهم دی مدافعان حرم به خیابان آمدند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، حاضران در راهپیمای نهم دی را مدافعان حرم و حریم اهل بیت (ع) دانست.
حجت الاسلام حجت‌الله ذاکر در حاشیه آیین رونمایی از کتب «فصل بصیرت» در کتابخانه مرکزی واحد علوم تحقیقات به خبرنگار آنا گفت: مصداق بارز «فصل بصیرت» نهم دی است و اغراق نیست اگر بگوییم این روز از مهم‌ترین روزهای تاریخ معاصر است و همه راهپیمایانی که به خیابان آمدند، مدافعان حرم و حریم اهل بیت(ع) بودند که رشادت و شجاعت ملت بزرگ ایران را به جهانیان نشان دادند.
او در پاسخ به پرسشی درباره عوامل شکل‌گیری حماسه نهم دی، توضیح داد: عواملی که باعث شکل‌گیری این حماسه شد، همان رموزی بود که باعث شکل‌گیری انقلاب شد؛ یعنی همانگونه که در زمان انقلاب امام راحل حضور داشتند و مردم را هدایت می‌کردند، نهم دی نیز رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم را به پیش می‌برد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، افزود: رشادت، بصیرت، وحدت و ایمان ملت ایران نیز بال دوم حماسه نهم دی بود و مردم وقتی دیدند به عترت رسول اکرم (ص) اهانت صورت می‌گیرد به میدان آمدند و بصیرت خود را به اثبات رساندند.
ذاکر ادامه داد: بسیاری از مؤلفان و نویسندگان تا به حال در زمینه حماسه نهم دی کتب مختلفی را نوشته‌اند؛ برخی از آنان بیانات مقام معظم رهبری را جمع‌آوری کرده‌اند، برخی به تحلیل و بررسی موضوع پرداخته‌اند و برخی نیز اطلاعاتی را که در مرکز اسناد انقلاب اسلامی وجود داشته به رشته تحریر درآورده‌اند که در مجموع حاصل این کوشش‌ها بیش از 50 جلد کتاب شده است.
این مسوول دانشگاهی خاطرنشان کرد: با همکاری اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه فصل بصیرت را طراحی کردیم. هدف ما اجرای یک حرکت نمادین درباره روز نهم دی بود تا این روز را به دانشجویان معرفی کنیم و دانشجویانی که اطلاعات کمتری دارند، مطلع شوند و بتوانند رشادت‌ها و بصیرت‌های مردم ایران را به نسل‌‌های بعد منتقل کنند.
ذاکر اظهار کرد: بر همین اساس در واحد علوم و تحقیقات با حضور جمعی از مسوولان و رییسان دانشکده‌ها از حدود 20 جلد از این کتاب‌ها رونمایی و به جامعه علمی کشور معرفی شد. این کتب به کتابخانه دانشگاه اهدا خواهد شد تا در قفسه مخصوصی در دسترس دانشجویان قرار بگیرد. او اضافه کرد:  دانشگاه آزاد اسلامی نیز برنامه‌هایی را ترتیب داده تا کتب در واحدهای دیگر دانشگاه هم توزیع شود که امیدواریم بتوانیم اخبار درست و به موقع را به جوانان برسانیم، زیرا در این بمباران تبلیغاتی با صداقت می‌توان آنان را جذب کرد.

پیوندهای سایت