حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری برنامه‌های مرتبط با حماسه نهم دی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، تحریم‌ها و فشار همه جانبه به کشور را هدیه فتنه 88 به مردم دانست.

حجت‌الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در گفت و گو با خبرنگار فارس به تشریح فعالیت‌های این معاونت درباره بزرگداشت حماسه 9 دی پرداخت و گفت: یکی از برنامه‌های دشمن، فراموش شدن یا تحریف درس‌ها و عبرت‌های فتنه سال 1388 است، یکی از درس‌ها و عبرت‌های فتنه، هوشیاری نیروهای انقلاب در رابطه با پروژه نفوذ به ویژه برنامه دشمن برای تاثیر و نفوذ در مراکز آموزش عالی و دانشگاه است.


باید با بصیرت افزایی و روشنگری به مقابله با نقشه‌های دشمن بپردازیم
او با بیان اینکه امروز ما وظیفه داریم با بصیرت افزایی و روشنگری به مقابله با نقشه‌های دشمن بپردازیم، خاطرنشان کرد: فتنه سیاه 88 بزرگ ترین و پیچیده‌ترین فتنه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به تعبیر دیگر جنگ احزاب علیه انقلاب اسلامی بود. در عین حال 9 دی نشانه‌ای از قدرت الهی و امداد غیبی خدای متعال برای دفع این خطر بزرگ بود.
عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: شعار علیه اصل نظام، پاره کردن تصویر معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره ) و حرمت شکنی‌های روز عاشورا، حقیقت و ذات جریان برانداز را نشان داد و دانشجویان اساتید و سایر اقشار مردم با دیدن این همه پلیدی به صحنه آمدند و فتنه تبدیل به خط قرمز نظام اسلامی شد.

 

دانشگاه در 9 دی 88 نشان داد همیشه مدافع ارزش‌های اسلام و ولایت فقیه خواهد ماند
کلانتری ادامه داد: در 9 دی 88 دانشگاه بار دیگر نشان داد همیشه مدافع ارزش‌های اسلام و پشتیبان ولایت فقیه خواهد ماند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مردم و جوانان ما دست دشمن خارجی در گرداندن فتنه 88 را به وضوح مشاهده کردند و متاسفانه عده‌ای دانسته و عده‌ای ندانسته با آنان همکاری و دشمن را امیدوار کردند. به این ترتیب آمریکای جنایتکار که در طول این 30 سال از براندازی جمهوری اسلامی ناامید شده بود، دوباره به طمع افتاد. دشمن خارجی که سال ها در کنار صدام علیه ملت ما جنگیده است سال 88 از برخی جریانات و افراد به صراحت حمایت کرد اما کسی از آنان خم به ابرو نیاورد و این نکته مهمی است که برای دانشجویان باید تبیین شود.

 

تحریم‌ها و فشار همه جانبه به کشور هدیه فتنه 88 به مردم بود
او اظهار داشت: هدف دشمن این بود که بین مردم شکاف و اختلاف بیاندازند. تحریم‌ها و فشار همه جانبه به کشور هدیه فتنه 88 به مردم بود. اما همه فهمیدند که ولایت فقیه ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: 9 دی متعلق به همه ملت ایران است که با هدایت‌های داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و بصیرت و ولایت مداری مردم ایران خلق و در تاریخ ماندگار انقلاب اسلامی به ثبت رسید.


حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه‌های مرتبط با 9 دی
کلانتری با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه به مناسبت بزرگداشت سالروز حماسه 9 دی، توضیح داد: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در دی ماه امسال از برگزاری ده‌ها مراسم سخنرانی، نمایشگاه عکس، نمایش فیلم و نمایشگاه کتاب توسط تشکل‌های انقلابی و کانون‌های فرهنگی هنری حمایت و پشتیبانی کرده است.
او افزود: از جمله برنامه‌هایی که به صورت ستادی توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی پیگیری و تدارک دیده شده است اهدای کتاب های مرتبط با حماسه نه دی و فتنه به کتابخانه‌های واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان های مختلف بوده که در برخی واحدها این کتب طی مراسمی با حضور دانشجویان اهدا شد و در برخی مراکز دیگر نیز در روزهای آینده هدیه خواهد شد.
این مسوول فرهنگی و دانشگاهی خاطرنشان کرد: در بین هزاران عنوان کتاب در کتابخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی جای کتبی که به صورت مستند به روشنگری درباره فتنه 88 پرداخته است واقعا خالی بود و ان‌شاءالله از این پس دانشجویان در فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی خود می‌توانند به راحتی به این منابع دسترسی داشته باشند.


نام نویسی نخستین مسابقه سراسری کتابخوانی آزمون بصیرت از کتاب حماسه 9 دی
کلانتری همچنین از نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقه بزرگ فصلی کتابخوانی با محورت بصیرت افزایی و معرفت افزایی دانشجویان از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: نام نویسی اینترنتی نخستین مسابقه سراسری کتابخوانی با عنوان «آزمون بصیرت» از کتاب ارزشمند حماسه 9 دی که شامل بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص است در هفته جاری از سوی معاونت‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه در سراسر کشور آغاز می شود. انشاءالله پس از دهه فجر انقلاب اسلامی آزمون مربوط برگزار و هدایای معنوی شامل سفر زیارتی کربلای معلا به برگزیدگان با همکاری واحد تبریز اعطا خواهد شد.


برگزاری کاروان انقلاب فصل فتنه در شهرهای تهران و قم
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به راه اندازی کاروان انقلاب «فصل فتنه» در شهرهای تهران و قم در روزهای هفتم و هشتم دی اشاره و اظهار کرد: در این دو شهر، میادین و اماکنی وجود دارد که در فتنه 88 و حماسه 9 دی شاهد صحنه‌هایی ماندگار از مقاومت و ایثار مردم شریف ما و دشمنی ضد انقلاب بود. در این دو روز، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به صورت نمادین در مناطق مزبور حاضر شدند و استادان و راویان خاطرات آن روزهای تلخ و شیرین انقلاب اسلامی را بازگو کردند. 

پیوندهای سایت