دکتر کلانتری: دانشگاه آزاد اسلامی باید پیشتاز کرسی‌های نظریه‌پردازی باشد

معاون فرهنگی  و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های آینده در زمینه کرسی‌های نظریه‌پردازی از دیگر دانشگاه های کشور سبقت می‌گیرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در این دیدار با بیان اینکه کرسی‌های نظریه‌پردازی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: موضوع کرسی‌های نظریه‌پردازی از 15 سال پیش در کشور مطرح شده است و مسئولیت اصلی آن با شورای عالی انقلاب فرهنگی است. آقای خسروپناه که مسئولیت اصلی کرسی‌ها را برعهده دارد زحمات زیادی کشیده است و در سراسر کشورهای فعالیت‌های مثبتی نیز انجام شده است.

او افزود: البته تمامی فعالیت‌هایی که صورت گرفته، آغاز کار است و هنوز گام‌های زیادی برای رسیدن به موفقیت باقی مانده است. رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای کرسی‌های نظریه پردازی اهمیت زیادی قائل است.

کلانتری با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان باید پیشتاز کرسی های نظریه پردازی باشد، توضیح داد: متاسفانه در سال‌های گذشته در دانشگاه آزاد اهتمامی برای برگزاری مراسمات کرسی نظریه‌پردازی نبوده است. همایشی که امروز به عنوان آغاز فعالیت کرسی‌های نظریه‌پردازی، در دانشگاه آزاد واحد اراک برگزار شد، با استقبال زیادی همراه بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از 800 سال پیش تا کنون فلسفه وجودی دانشگاه، تولید علم بوده است ولی متاسفانه در حال حاضر در ایران علی‌رغم تعداد زیاد دانشجو، از تولید علم خبری نیست. شاید همین کرسی‌ها، عرصه‌ای باشد که در نهایت به تولید علم بینجامد. پیش‌بینی بنده این است که بعد از گام نخست، دانشگاه آزاد اسلامی از تمامی دانشگاه‌های کشور سبقت می گیرد و این توان و ظرفیت را دارد که پیشتاز باشد.

 

پیوندهای سایت