ارایه گزارش اتفاق های اخیر کشور از منظر فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از ارایه گزارش اتفاق های اخیر کشور از منظر فرهنگی در تازه ترین نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در پایان تازه ترین نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نشست، رییس‌جمهوری سالگرد قیام 19 دی مردم قم و نخستین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمیرفسنجانی را تسلیت گفت و یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت.

او با بیان اینکه در نشست های اخیر شورای معین چند موضوع به تصویب رسیده بود، ادامه داد: مرحله تائید نهایی این مصوبه ها نیز انجام شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: موضوع اول؛ دانشگاه علوم قرآنی بود که با توجه به نظر وزارت علوم، اصلاحات اساسنامه آن به تصویب و تائید نهایی رسید.

مخبر دزفولی اذعان داشت: موضوع دیگر که در نشست شورای معین به تصویب رسید؛ تصویب بخش‌های دیگری از سند گسترش زبان فارسی بود.

او همچنین به انتخاب دکتر دارابی به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر کمالی به عنوان رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در کمیته انتخاب رییسان دانشگاه ها اشاره کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گزارشی از اتفاق های اخیر کشور از منظر فرهنگی در تازه ترین نشست اعضای شورا مطرح شد و آنان نظرهای خود را ارایه کردند. همچنین قرار شد در نشست آینده، بررسی فرهنگی و ریشه یابی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و گزارش و پیشنهادهای آن برای استفاده قوای کشور آماده شود.

مخبر دزفولی ادامه داد: خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به مردم، امید به آینده و تلاش مضاعف برای حل مشکلات مردم مهمترین نکته ها و محورهای مورد تاکید در این زمینه بود.

او خاطرنشان کرد: باید بین رفع مشکلات مردم و آسیب‌هایی که از جانب‌های دیگر از جمله بیگانگان و معاندان وارد می‌شود، تفکیک قائل شد. قرار است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌های مرتبط مطالعات جامعه‌شناسی و فرهنگی خود را برای جلسه آینده شورا آماده و ارایه کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اذعان داشت: امیدواریم با رویکرد وحدت بخش و امیدآفرین گره از مشکلات کشور باز شود و حرکت رو به آینده روشن کشور با کمک مردم که با بصیرت در صحنه حضور داشتند رشد و شکوفایی بیشتری داشته باشد.

 

پیوندهای سایت