دکتر کلانتری: تشکل ها باید باعث رشد و پیشرفت دانشجویان شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد که فعالیت تشکل ها و کانون های دانشجویی باید زمینه ساز رشد و پیشرفت دانشجویان شود.

نشست تخصصی با موضوع بررسی فعالیت تشکل ها و کانون های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، فعالان بخش فرهنگی و مسوولان کانون های دانشجویی در واحد قزوین برگزار شد.

دکتر کلانتری در این نشست با بیان اینکه گروه ها وقتی شکل بگیرند، از عهده کارهای بزرگ برخواهند آمد، افزود: وقتی انسان هایی که معتقد به کار هستند، دور هم جمع شوند و سرمایه گذاری کنند، کار به نتیجه می رسد و ممکن است دنیا را متحول کند.

او با تاکید بر کمی سازی فعالیت های دانشجویی، اظهار داشت: در بحث نشریه های دانشجویی، لزوماً تیراژ بالا لازم نیست؛ نفس تشکیل کانون و نشریه دانشجویی یک تمرین و بسیار با ارزش است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، ادامه داد: تشکل یا کانون باید ما را رشد دهد، اما گاهی مشکل اساسی دانشجویانی که در این حوزه ها فعالیت می کنند این است که خودشان دست خالی هستند؛ در صورتی که باید کار را از خودمان شروع کنیم و نه از دیگران. به عنوان مثال اگر کانون کتاب بخواهد دانشجویان را کتابخوان کند، باید اعضای کانون خودشان کتابخوان های خوبی باشند.

کلانتری با یادآوری بخشی ازمنویات بیانات مقام معظم رهبری درباره فعالیت های دانشجویی و جمعی، افزود: رهبر همه این عرصه های علمی و فرهنگی، شخص خود ایشان هستند که همواره پیشگام بوده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور دکتر کلانتری و هیات همراه در این دانشگاه، دومین سالگرد شهادت شهید عباس آسمیه شهید مدافع حرم و دانشجوی این دانشگاه را گرامی داشت.

دکتر موسی خانی با تاکید بر انجام کارهای گروهیِ دانشجویی و فرهنگی، افزود: خوشبختانه ما در این حوزه هیچ گونه محدودیتی نداریم و در به اندازه توان تمامی امکانات را برای این گونه فعالیت ها فراهم کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این نشست صمیمی، دبیران و مسوولان کانون های دانشجویی به ارایه گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای خود در حوزه های مختلف فرهنگی پرداختند.

همچنین دبیران و مسوولان کانون های دانشجویی با بیان نکته نظرهای خود، پیشنهاد و درخواست هایی را مطرح کردند.

 

پیوندهای سایت