دکتر کلانتری: سند فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به زودی رونمایی می شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدوین نهایی سند فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به مرحله نهایی رسیده است و به زودی رونمایی می شود.

حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری درباره تحولات جدید در دانشگاه آزاد اسلامی، توضیح داد: از زمان انتصاب دکتر ولایتی به ریاست هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، تحولات متعددی در این دانشگاه رخ داده که از جنبه های مختلف امیدوارکننده است.

او افزود: انتصاب دکتر ولایتی از سوی مقام معظم رهبری، برای نیروهای مومن، متعهد و انقلابی، استادان و دانشجویان، نویدبخش مبارکی است.قطعا وقتی حکمی از سوی مقام معظم رهبری برای دانشگاه بزرگی مثل دانشگاه آزاد اسلامی که از بزرگ ترین دانشگاه های حضوری دنیاست، صادر می شود، به معنای یک حرکت جدید، مثبت و سازنده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: به دنبال تغییر در مدیریت کلان دانشگاه آزاد اسلامی، نیروهای جدی تر و تازه نفسی وارد این حرکت علمی بزرگ شدند و ساختار کلان دانشگاه تغییر اساسی کرد.

کلانتری در گفت و گو با ایسکانیوز، با اشاره به تغییر در ساختار کلان دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: شماری از معاونت ها در دانشگاه آزاد اسلامی ادغام شده اند و سازمان مرکزی به روزتر و ماموریت ها مشخص تر شده است.

او ادامه داد: یکی از گام های اساسی حرکت به سمت کیفی سازی دانشگاه آزاد اسلامی است که مورد اتفاق نظر همه دلسوزان دانشگاه آزاد اسلامی بوده است و یک حرکت جدیدی است که آغاز شده و در عرصه فرهنگی نیز رویکردها متحول شده و گام های جدی به سمت دانشگاه تراز انقلاب اسلامی برداشته شده است.

عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی، اذعان داشت: بسیاری از مدیران فرهنگی در سراسر کشور متناسب با این رویکرد جدید، مدیریت ها را به دست گرفته اند و در یک سال گذشته بسیاری از تحولات زیر ساختی دانشگاه آزاد اسلامی برای تحول کیفی و همه جانبه در عرصه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مدیریتی صورت گرفته است. به تدریج کارهای دیگری هم در شرف انجام است.

کلانتری با اشاره به تدوین سند راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: از جمله کارهای صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی، تدوین نهایی سند فرهنگی و دانشجویی است که به مرحله نهایی رسیده و به زودی رونمایی می شود. این سند، خط مشی دقیقی را در عرصه فرهنگی دانشگاه در اختیار مدیران فرهنگی قرار می دهد.

او اظهار کرد: از دیگر کارهای صورت گرفته تاسیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هاست که در بسیاری از واحدهای دانشگاهی فراهم و اجرا شده است. البته برنامه های دیگری هم طراحی شده که در راستای همین حرکت تحولی به مرحله اجرا خواهند رسید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: دکتر ولایتی فردی است که خود را وقف یک تحول همه جانبه در دانشگاه آزاد اسلامی کرده است. دکتر ولایتی براساس رهنمود های مقام معظم رهبری برای رسیدن به یک دانشگاه اسلامی به معنی واقعی کلمه، حرکت را شروع کرده است و به صورت خستگی ناپذیر این کار را انجام می دهد.

 

 

پیوندهای سایت