دکتر کلانتری: سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیمه نخست اسفند رونمایی می شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از رونمایی سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، درنخستین نشست معاونان فرهنگی دانشجویی سراسر کشور در نیمه نخست اسفند امسال خبر داد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری درباره بخشنامه‌ فرهنگی که به واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است اظهار کرد: تمامی مواد هشت گانه‌ای که در بخشنامه به واحدهای دانشگاهی کشور ابلاغ شده است، مستند قانونی دارد و بحث جدیدی نیست. درواقع بخشنامه تاسیسی نیست، بلکه تاکیدی است و درگذشته نیز تمام این موارد ابلاغ شده است.

او درباره موضوع برگزاری موسیقی در دانشگاه که در یکی از بندهای این بخشنامه بر آن تایید شده است، خاطرنشان کرد: اجرای موسیقی در دانشگاه باید طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد، غیر از آن که نمی‌توانیم عمل کنیم. در این بخشنامه بر اجرای همان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرده‌ایم. در گذشته نیز همین مصوبه ابلاغ شده بود.

عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی درباره برگزاری کنسرت در دانشگاه، توضیح داد: اگر کسی بخواهد دانشگاه را تبدیل به خانه موسیقی کند، قطعا خلاف است، چون دانشگاه باید وجهه دانشگاهی‌اش برجسته باشد نه برنامه‌های حاشیه‌ای و موسیقی‌اش. این بخشنامه نیز بر همین موضوع تاکید می‌کند که جنبه دانشگاهی بر سایر فضاها اولویت داشته باشد.


برخی علاقه دارند به مسائل آموزشی و فرهنگی، سیاسی نگاه کنند

کلانتری درباره حاشیه‌سازی‌هایی که برای این بخشنامه فرهنگی به وجود آمده است به خبرنگار آنا گفت: به هرحال در گذشته رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی مقداری متفاوت از رویکرد جدید بوده است. اینها به دلیل نگاه‌های سیاسی بعضی‌ها به همه مسائل است. برخی علاقه دارند حتی به مسائل آموزشی،‌ فرهنگی،‌ پژوهشی نگاه سیاسی کنند.

او ادامه داد: این جریانی که از تغییر وتحول در دانشگاه آزاد اسلامی ناراحت هستند، به دلیل اینکه خیلی فضای ذهنی‌شان سیاسی است، همه چیز را سیاسی می‌بینند و اگر بخشنامه‌ای در حوزه آموزشی صادر شود،‌ واکنش نشان می‌دهند و فوری به مسائل سیاسی می‌چسبانند.

 

16 آذر امسال متنوع ‌ترین مراسم در طول تاریخ دانشگاه آزاد برگزار شد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: 16 آذر امسال، برخی افراد حاشیه‌هایی ایجاد کردند؛ در جالی که 16 آذر امسال متنوع ‌ترین مراسم در طول تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. در این روز از تمامی سلائق در دانشگاه حضور یافتند و صحبت کردند. همچنین نشست های خوب دانشجویی برگزار شد و بعد هم متوجه شدند اشتباه کردند و فضا به صورتی که آنان فکر می‌کردند، نبود.

کلانتری اذعان داشت: این افراد توهم ذهنی خودشان را انعکاس می‌دهند و بعد هم متوجه می‌شوند حق با دیگری است. من تعجب می‌کنم، این بخشنامه آنقدر روشن است که واقعا نمی‌دانم چرا برخی نگران هستند.

او درباره سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در نخستین نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی سراسر کشور که نیمه نخست اسفند برگزار می‌شود، سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی خواهد شد.

 

 

تاکید بر اجرای دقیق بخشنامه‌ اخیر معاونت فرهنگی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار فارس نیز به بخشنامه اخیر این معاونت اشاره و خاطرنشان کرد: هم با این بخشنامه و هم با برنامه‌های دیگری که در آینده داریم مقدار زیادی از مشکلات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی حل و فصل خواهد شد.

کلانتری درباره ابلاغ بخشنامه هفت ماده‌ای اخیر معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اذعان داشت: این بخشنامه که به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است، تجمیعی از بخشنامه‌های ابلاغی قبلی معاونت فرهنگی و دانشجویی به شمار می آید که متاسفانه به فراموشی سپرده شده بود.

او ادامه داد: این بخشنامه در هشت بند تدوین شده که هر در کدام از بندها مباحث مهمی عنوان شده است، این بخشنامه را ابلاغ کردیم تا مدیران جدیدی که به دانشگاه آزاد اسلامی می‌آیند متوجه باشند اینها جزو اصول کار در دانشگاه است و باید رعایت شود.

کلانتری تصریح کرد: در این بخشنامه چند نکته جدید وجود دارد اما برخی موارد از قبل هم وجود داشته که نمی‌دانم ابلاغ شده بود یا نه و احساس کردیم باید دوباره ابلاغ شود.

عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اجرای دقیق این بخشنامه،‌ اضافه کرد: همه مدیران واحدهای دانشگاه نسبت به این موارد مسوولیت دارند و نباید اجازه دهند فضای عمومی دانشگاه رها و دچار یک ولنگاری شود. آنان هم باید نظارت داشته باشند و هم به موقع اقدام کنند، طوری که فضای دانشگاه ما جلوه اسلامی داشته باشد. ما به دنبال این هستیم که خانواده‌های دانشجویان، نگرانی‌ از تحصیل فرزندان خود در دانشگاه آزاد اسلامی نداشته باشند.

 

 

پیوندهای سایت