دکتر حسینی: سند فرهنگی گامی موثر در ارتقای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی است

 

 دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران با اشاره به تغییر و تحول دانشگاه آزاد اسلامی در ریاست هیات امنای این دانشگاه تاکید کرد؛ تمامی نیروهای انقلابی، از تغییر رویکردی که در دانشگاه آزاد اسلامی رخ داده است خرسند هستند و برای هرگونه مساعدتی اعلام آمادگی کرده اند.

سیدمحمد حسینی درباره رویکردهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریتی تازه اظهار کرد: خوشبختانه با تحولاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ریاست هیات امنا و همچنین رییس دانشگاه رخ داد، فعالیت های موثری در زمینه فرهنگی انجام و برنامه‌های مناسبی برای تحول فرهنگی در واحدهای دانشگاهی تدارک دیده شده است.

او افزود: افرادی که به عنوان معاون فرهنگی در دانشگاه‌های آزاد سطح کشور به کار گرفته شده‌اند، عناصر انقلابی متعهد و با رویکرد مناسب هستند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگار آنا گفت: در دوره جدید دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه‌هایی برای فعال شدن تشکل‌های دانشگاهی، اعم از دانشجویی و استادی انجام شده است. این برنامه‌ها می‌تواند باعث اقدام های موثر فرهنگی و هنری در دانشگاه باشد.

حسینی عنوان کرد: همین که یک سند فرهنگی برای دانشگاه آزاد اسلامی در حال تدوین است، می‌تواند مبنای کار در سال‌های‌ آتی باشد. این گام موثری در ارتقای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی است.

او اضافه کرد: البته این توقع وجود دارد که با اغتنام فرصت، فعالیت‌های قابل توجهی صورت گیرد و دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی و زیبنده نام اسلامی باشد. این دانشگاه باید هم الگویی برای دانشگاه‌های دولتی کشور شود و هم در تحول فرهنگی دانشجویان و جامعه اثرگذار باشد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران درباه نقش استادان در ارتقای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، اذعان داشت: قطعا استادان متعهد در راستای این اهداف می‌توانند موثر باشند. انتظار داریم از استادان جوان، پرانرژی، باانگیزه و انقلابی در این دانشگاه استقاده شود تا بتوانند این مسیر را به خوبی پیش ببرند.

حسینی درباره فعالیت کانون دانشگاهیان ایران در دانشگاه آزاد اسلامی، توضیح داد: این کانون بیش از یک دهه در دانشگاه‌ها فعالیت دارد و در همه استانها و شهرستان‌ها نیروهای متعهد شناسایی شده است.

او خاطرنشان کرد: تمامی نیروهای انقلابی، از تغییر رویکردی که در دانشگاه آزاد رخ داده است خرسند هستند و برای هرگونه مساعدتی برای برگزاری دوره‌های آموزشی و همکاری در فعالیت های فرهنگی و مشورت در برنامه‌های‌ فکری اعلام آمادگی کرده اند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران افزود: برخی از افراد که پیشینه روشن و شفافی دارند و در رویدادهای مختلف نشان داده اند در مسیر انقلاب و رهبری و نیروهای ولایتمدار هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی به کار گرفته شده‌اند و به سهم خودشان نقش مثبتی را ایفا می‌کنند.

 

 

پیوندهای سایت