۱۷ هزار دانشگاهی کربلایی می‌شوند

حجت الاسلام سیدمحمد رضا فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، گفت: ۱۷ هزار دانشگاهی از امروز (اول بهمن) تا اردیبهشت سال آینده به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

فقیهی اظهار کرد: نخستین کاروان هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان، امروز از قزوین راهی عتبات خواهد شد. این در حالی است که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، روزانه چهار کاروان دانشگاهی به صورت هوایی و زمینی وارد عراق می‌شوند.

او از برگزاری نشست آموزشی و توجیهی برای زائران عتبات، یک هفته پیش از اعزام به سفر خبر داد و افزود: علاوه بر همایش استانی، نشست آموزشی با حضور اعضای کاروان‌های اعزامی حدود یک هفته قبل از سفر در استان‌ها برگزار می‌شود.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، خاطرنشان کرد: زائران دانشگاهی سه شب در نجف اشرف، سه شب در کربلای معلی و یک شب در کاظمین اقامت خواهند داشت. همچنین به منظور بهره مندی بیشتر زائران از سامرا و کاظمین، درصدد هستیم شمار روز‌های سفر در کاظمین را افزایش دهیم.

فقیهی ادامه داد: با همکاری سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا، مطلوب ‌ترین هتل‌های موجود در عراق برای زائران دانشگاهی در نظر گرفته شده است. با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و همکاری بعثه مقام معظم رهبری، برنامه‌های فرهنگی و زیارتی ویژه‌ای برای کاروان‌های دانشگاهی نیز برگزار خواهد شد.

 

 

پیوندهای سایت