دکتر کلانتری: دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش دانشگاه انقلاب اسلامی را ایفا کند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش دانشگاه انقلاب اسلامی را ایفا کند که این موضوع در مدیریت جدید به عنوان آرمان و هدف به طور جدی پیگیری می‌شود.
حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در حاشیه مراسم تجدید بیعت دانشگاهیان سراسر کشور و جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، به خبرنگاران گفت: این حضور یک بیعت و عهد مجدد با آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و تجدید بیعت صمیمانه با مقام معظم رهبری است و امیدواریم سال های سال توفیق داشته باشیم این مراسم را با عظمت بیشتر برگزار کنیم.
او درباره تغییرهای فرهنگی در دانشگاه‌ها پس از پیروزی انقلاب، توضیح داد: دانشگاه‌ها پس از حوزه‌های علمیه یکی از مراکز اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی بودند و در حرکت و به ثمر رسیدن انقلاب نقش مهمی ایفا کردند.
عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی افزود: انقلاب اسلامی باعث شد دانشگاه‌ها و نظام آموزشی کشور به کلی متحول شود و به لحاظ کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته باشند.
کلانتری با بیان اینکه این دانشگاه به عنوان یکی از میوه‌های انقلاب اسلامی در بستر انقلاب رویید و اکنون به یک شجره تنومند تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی چند میلیون فارغ‌التحصیل و دانشجو دارد و این دانشگاه باید نقش دانشگاه انقلاب اسلامی را ایفا کند. این موضوع در مدیریت جدید به عنوان آرمان و هدف مطرح شده و به طور جدی پیگیری می‌شود.
او اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دانشگاه‌ها به لحاظ فرهنگی نقش مهمی در کشور داشته‌اند، اما هنوز با دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی فاصله دارند. با همه حرکت‌های شتابنده، مثبت و تحول کیفی و کمی که در دانشگاه‌های کشور به وجود آمده، هنوز به مقصد نهایی و آرمان‌های اصلی دست پیدا نکرده‌ایم که این موضوع همت بلند مدیران و مسوولان آموزش عالی کشور را می‌طلبد.

پیوندهای سایت