دکتر دارابی: دانشگاه آزاد اسلامی در حفظ سرمایه‌های انسانی کشور موفق عمل کرده است

معاون رییس سازمان صدا و سیما گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برکت‌ها و دستاوردهای فراوانی در زمینه تولید علم و تربیت نیروی متخصص برای کشور داشته است.
دکتر علی دارابی در نشست معرفتی استادان بسیجی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در این واحد دانشگاهی برگزار شد، خاطرنشان کرد: اکنون از مرحله چرایی پیدایش، زمینه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی عبور کرده‌ایم و لازم است نگاه آینده‌پژوهانه به انقلاب اسلامی داشته باشیم.
او تصریح کرد: باید ببینیم که با توجه به چشم‌انداز انقلاب اسلامی باید به چه نقطه‌ای می‌رسیدیم. بنابراین لازم است پیش‌دستانه به آسیب‌شناسی بپردازیم، پرسش های نسل جوان را احصاء کنیم و پاسخ‌های منطقی و مستدل به آنها بدهیم.
‌به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه زحمت استادان، کارکنان و دانشجویان بسیجی که همواره پیشتاز هستند و برای رضای خدا تلاش می‌کنند، در عرصه‌های مختلف مضاعف است، ادامه داد: براساس نظرسنجی‌ها، استادان دانشگاه در رتبه نخست گروه‌های مرجع قرار دارند که این نشانه اعتماد جوانان و دانشجویان به استادان است و این رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.
دارابی با اشاره به لزوم انتقال ارزش‌ها به جامعه از سوی نسل جوان بسیجی، اذعان داشت: باید شبانه‌روزی در بسیج کار کنیم تا در انتقال ارزش‌ها به جامعه بتوانیم موفق عمل کنیم. البته کار در رسانه سخت‌تر است، چون با دیدگاه‌ها و نگاه‌های مختلف سر و کار دارد.
دکتر سیدیعقوب زراعت کیش رییس بسیج استادان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به پیشرفت‌های ملموس کشور در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی، دیپلماتیک، پزشکی و...، جمهوری اسلامی در سایه رهبری مقام عظمای ولایت را یک نعمت بزرگ خواند.
او افزود: پتانسیل بالقوه و چارچوب ساختاری خوبی در کشور وجود دارد که در سایه رهبری فرزانه انقلاب و تلاش گسترده‌تر می‌تواند پیشرفت‌های بیشتری برای کشور رقم بزند.

پیوندهای سایت