دکتر رستمی: کتابت قرآن در جذب مخاطب تاثیرگذار است

مرکز کتابت قرآن در واحد تبریز گشایش یافت. مدیر فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: قطعا کتابت در راستای جذب مخاطبان به سمت قرآن و عترت (ع) تأثیرگذار است.
حجت الاسلام دکتر عباسعلی رستمی در حاشیه برگزاری آیین تجلیل از منتخبان قرآنی واحد تبریز با اشاره به افتتاح مرکز کتابت قرآن کریم واحد تبریز، به خبرنگار آنا گفت: «کتابت قرآن یکی از هنرهای بسیار زیبا از طلوع اسلام است. کارشناسان و متخصصان در طول تاریخ برای اینکه بتوانند زیبایی های قرآن را بسیار جذاب برای مخاطبان ارائه دهند دست به کتابت قرآن زدند.»
او افزود: «استان آذربایجان شرقی مفتخر است به اینکه همواره بزرگانی از آن در کتابت قرآن کریم پیشگام بوده اند و با آموزش این علم و هنر به دیگران آن را بسط و گسترش داده‌اند و باقیات و صالحاتی از خودشان به جاگذارده اند.»
رستمی ادامه داد: «مسابقه های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی هرسال طبق آیین نامه در رشته های مختلفی برای دانشگاهیان برگزار می شود. این در حالی است که سال گذشته حدود 120 هزار نفر از استادان، کارکنان و دانشجویان در این مسابقه ها شرکت کردند و افراد منتخب واحدها به ترتیب به مرحله استانی و کشوری راه یافتند.»
مدیر فعالیت های قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «هر ساله با توجه به جذابیت هایی که از نظر محتوا و مقتضیات زمانی وجود داشته شمار شرکت کنندگان رویه افزایش است. همچنین با برنامه ریزی جامع که در این راستا انجام گرفته و با تغییر عنوان ها و سرفصل های برخی رشته ها پیش بینی می شود غنای مسابقه ها افرایش یابد و استقبال بیش از پیش وجود داشته باشد.»
رستمی با بیان اینکه مسابقه های قرآن و عترت در دو بخش هنری و تحقیقاتی برگزار می شود، اضافه کرد: «در بیست و دومین جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت حدود پنج هزار کار هنری دانشگاهیان در قالب های خوشنویسی، نقاشی، معرق و ... به دبیرخانه مسابقه ها ارسال شده بود. همچنین در بخش کارهای تحقیقاتی و ارائه مقالات پژوهشی قرآنی اقدامات خوبی انجام گرفته که به زودی اختتامیه آن در واحد اراک برگزار و از منتخبین تجلیل خواهد شد.»
او از رونمایی سند کلیات مسائل فرهنگی دانشگاه در آینده ای نزدیک نیز خبر داد و افزود: «تدوین سند کلیات مسائل فرهنگی مرحله نهایی را می گذراند که بعد از پایان و رونمایی به واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.»
رستمی تصریح کرد: «بر مبنای شاخص های ابلاغی به واحدها، حوزه های فرهنگی و دانشجویی نظارت و ارزیابی خواهد شد و امتیازات ویژه فرهنگی به واحدهایی که خوب عمل کرده باشند تعلق خواهد گرفت. در کل سعی بر این است که وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب تبدیل کنیم.»

پیوندهای سایت