تاکید شورای عالی انقلاب فرهنگی بر توجه ویژه مجلس به نقش استادان دانشگاه

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اعضای شورا بر توجه ویژه مجلس بر نقش استادان دانشگاه تاکید دارند.
دکتر محمدرضا مخبر درفولی در  پایان تازه ترین نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جمع خبرنگاران با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: با توجه به ابراز نگرانی چند نفر از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی که استادان باسابقه در خصوص مصوبه مجلس شورای اسلامی برای حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و روند پلکانی مالیات گله دارند، اعضای شورا در این باره به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص از مجلس شورای اسلامی خواستند به موضوع توجه لازم را داشته باشند.
او خاطرنشان کرد: مغزهای متفکر و پژوهشگران اصلی کشور که سرمایه‌های بزرگ برای خلق ثروت مادی و اعتبار معنوی برای کشور هستند در دانشگاه‌ها هستند.
مخبر دزفولی افزود: پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف علوم مانند داشن هسته‌ای، زیست فناوری، نانوتکنولوژی، علوم پایه، پزشکی، مهندسی و غیره مرهون خدمات این افراد است. بنابراین باید مجلس شورای اسلامی به این گنجینه توجه ویژه داشته باشد و اسباب دلسردی و نگرانی اعضای هیات علمی مطرح نشود.
او ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مساله طی یک اظهارنظر جمعی بر توجه ویژه بر نقش استادان دانشگاه و محققان کشور و ادای حقوق گوناگون آنان تاکید کرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از ادامه بررسی علل و عوامل فرهنگی و اجتماعی مسائل پیش آمده در کشور در ماه گذشته خبر داد.

پیوندهای سایت