حمایت از گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در دستور کار آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری محوری‌ترین موضوع کشور را تولید سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و نهادینه‌کردن الگوی مصرف دانست.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دیدار با دانشجویان و دانشگاهیان در خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته صدها گروه جهادی در نقاط مختلف کشور خدمت کرده‌اند، تاکید کرد: حمایت از گروه‌های جهادی در دستور کار آستان قدس رضوی است و از بسیج دانشجویی برای خدمت به محرومان پشتیبانی می‌شود.
او با اشاره به اینکه در راستای کمک به مناطق محروم از گروه‌های جهادی حمایت لازم را صورت می‌دهیم، افزود: آرمان‌های ملت ایران دست یافتنی است و بسیاری از کارهای علمی در اروپا را ایرانیان انجام می‌دهند.‌
رئیسی با بیان اینکه گام‌های ماندگاری در راستای محرومان و رفع مشکلات مردم برداشته شده است، ادامه داد: متن امروز نیاز مردم، خواست انقلاب و نظام اسلامی و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و مسئولان باید با درک مسئولیت خود در راستای پیشرفت کشور تلاش کرده و گام بردارند.
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: فقر و فساد زیبنده نظامی اسلامی نبوده و نیست و انقلاب اسلامی ثابت کرد علم، ایمان، معنویت و سیاست نگاه به داخل و توجه به محرومان در جهان با یکدیگر قابل جمع است و این دیدگاه که باید بین علم و ایمان یکی را برگزید، باوری نادرست است. ضمن اینکه محوری‌ترین موضوع کشور تولید سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و نهادینه‌کردن الگوی مصرف است.
او اذعان داشت: دستاوردهای زیادی در حوزه‌های سیاسی و منطقه‌ای کسب کرده‌ایم که نباید بی‌انصافی کنیم و وجود نیروهای انسانی کارآمد و منابع غنی، راه برون‌رفت از مشکلات فعلی کشور است، به شرط اینکه ارتباط دانشگاه و صنعت با دیگر بخشهای کشور حفظ شود.
رئیسی عنوان کرد: اگر پیشرفت‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آوردیم را منصفانه بنگریم برکسی پوشیده نیست که تاکنون گام‌های زیادی برداشته شده است. پس از پیروزی انقلاب دستاوردهای زیادی به دست آوردیم اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: سلامت مهمترین محور هر منطقه‌ای است و سلامت را باید در آب و هوا، فضا و تغذیه دنبال کرد و باید بیماری‌های صعب‌العلاج را کاهش داد.
او خاطرنشان کرد: کشور ایران منابع خدادای و غنی زیادی دارد که عنایت خداوند است و باید برای افزایش بهره‌وری و استفاده درست از این منابع گام برداریم.
رئیسی با بیان اینکه ایران دارای نیروهای کارآمد و جوانی است که به برکت انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی پرورش یافتند، افزود: علم، اقتصاد و سیاست سه ضلع مثلث است که کشور را توانمند می‌کند.
تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: باید افرادی که در پیروزی انقلاب اسلامی نبودند بررسی و مطالعه‌ای نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی داشته باشند، آمار دانشجویان، اساتید و فرهیختگان را پیش از انقلاب و پس از انقلاب بررسی کرد.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید مطالعه‌ای نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی داشته باشیم، توضیح داد: داشته‌های ارزشمندی داریم اما در کنار آن باید خوب بنگریم که آنچه در شأن مردم است در وضعیت موجود مهیاست یا نه؟
او افزود: دستاوردهای زیادی را در حوزه‌های سیاسی و منطقه‌ای کسب کرده‌ایم که نباید بی‌انصافی کنیم و وجود نیروهای انسانی کارآمد و منابع غنی، راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور است به شرط اینکه ارتباط دانشگاه و صنعت با دیگر بخش های کشور حفظ شود.
رئیسی گفت: با باور به توانمندی جوانمان شکست داعش را رقم زدیم و خراسان جنوبی نیز با وجود قرار گرفتن در نقطه مرزی خوشبختانه کمترین میزان جرم را دارا بوده که این امر حاصل کار خوب نیروهای نظامی و انتظامی است.
تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: باید با انسجام ملی در راستای پیشرفت کشور تلاش کنیم و نباید موضوعات حاشیه‌ای متن شود، چون بدترین کار این است حاشیه متن شود و هیچ کاری به اهمیت گره‌گشایی از کار مردم نیست.

پیوندهای سایت